Policisté řeší v Sadské u Nymburka vandalské poničení aleje mladých višní, případů tohoto typu v Česku přibývá. Firma manželů Kantových z Lubence na Lounsku vyhrála zakázku z New Yorku na zhotovení vitráží. Do Telče se sjeli balonáři z ČR a SR. O víkendu budou startovat z tamního historického náměstí i přilehlých polí.

Obsah dílu

Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí pacientů nemocnice v Rumburku

Bývalá zdravotní sestra z rumburské Lužické nemocnice, která podle policie úmyslně zabila pacientku, je ve vazbě a čelí obvinění z vraždy. Policie navíc prověřuje další podezřelá úmrtí z doby, kdy v zařízení působila.

Vandalové stále častěji ničí stromy a keře.

Jen ve středních Čechách policie eviduje od začátku roku 20 případů. Poslední se stal v Sadské u Nymburka.

Desítky stromů poničil neznámý vandal v Litvínově.

Pravděpodobně jediný člověk seká do kmenů a loupe z nich kůru, některé stromy muselo město nechat pokácet. Případů poškození přitom přibývá.

Silnice s příměsí gumy se v Pardubicích zatím osvědčila

Řidiči na průtahu Pardubicemi už rok jezdí po speciální asfaltové silnici s příměsí gumy. Novinka se podle nich osvědčila, přesto se zatím jinde při opravách nepoužívá.

Městská policie kontroluje pražskou MHD

Čtyřicet strážníků denně nasazuje pražská městská policie na ochranu tramvají, autobusů nebo metra. Hromadnou dopravu hlídají už 22 let. Na starosti mají opilce, narkomany i bezdomovce.

Skupina 11 lidí okrádala obchodní centra.

Tiskla falešné čárové kódy a nakupovala zboží pod cenou. Škoda půjde do milionů korun.

Dostavba dálnice D3

Ministerstvo dopravy hledá cestu, jak zlevnit stavbu tunelu českobudějovického obchvatu, který má být součástí dálnice D3. Místní magistrát se ale bojí, že změna projektu práce výrazně zbrzdí. Resort to odmítá.

Kavárny jako brány mezi světem handicapovaných a zdravých

Kavárny a čajovny stále častějí fungují jako sociální podnik nebo chráněná dílna.Díky tomu mají důležitý význam pro zaměstnávání lidí s postižením. A nejen pro ně.

Dobrovolníci ze tří kontinentů pomáhají v okolí Ještědu obnovovat původní prales.

Dřív totiž v Jizerkách rostly hlavně listnáče. Mladí cizinci je teď pomáhají do lesa vrátit. Jejich pobyt organizuje mezinárodní organizace Inex.

Vitráže z Lubence poputují do New Yorku.

Manželů Kantovi vyrábějí šest superrealistických vitráží pro Daniel Templon.

Dixova brusírna dřeva

V Horním Maršově chátrá vybydlená Dixova brusírna dřeva, poslední unikátní brusírna z 19. století, která dodávala dřevní hmotu papírnám v Krkonoších.

Balonové létaní odstartovalo dnes v Telči.

Létat se bude vždy časně ráno a pak v podvečer až do neděle.Podmínkou je počasí bez silného větru a deště.

Na hradě Kašperk na Klatovsku začal tradiční týden oživené historie

Ten přibližuje návštěvníkům dobová řemesla i výcvik bojových koní nebo lukostřelbu. V prostorách hradu navíc probíhají prohlídky s animovanou 3D projekcí.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD