2 minuty

26. září 2011

Část: Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku

Obsah dílu

Headlines — Trutnovská místostarostka kvůli dluhům neodstoupí — Navýšený rozpočet fondu dopravy umožní začít s dostavbou dálnice D11 už příští rok — Patnáctiletý student zaútočil na zaměstnance chomutovského gymnázia — Ústecká policie zřídí speciální jednotku — Rotava proti nepřizpůsobivým — Fotopasti pomáhají Hradci Králové bojovat s nepořádkem — Letiště Vodochody předložilo ministerstvu životního prostředí už 3. verzi dokumentace EIA — Rozhovor ve studiu s redaktorkou Lucií Komňackou — O bioplynové stanici rozhodne na Vysočině referendum — Hodkovice nad Mohelkou mají novou městskou radu — Ztrátový bazén — Spor o dotace pro karlovarský hokej — Budoucnost Paláce Svět — Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku — Z map Českých Budějovic nenávratně zmizela základna squatterů a narkomanů — Ochránci přírody zachraňují u Vltavy škeble — Stěhování betléma — Předpověď počasí

Části dílu

00:38
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv
    00:48
    Trutnovská místostarostka kvůli dluhům neodstoupí
    Trutnovská místostarostka kvůli dluhům neodstoupí
      Trutnovská místostarostka Hana Horynová, která si před časem nechala zastupitelstvem prominout téměř čtvrt milionový dluh, se své funkce ve vedení města nevzdá. K odstoupení ji vyzvala zdejší opozice.
      02:28
      Navýšený rozpočet fondu dopravy umožní začít s dostavbou dálnice D11 už příští rok
      Navýšený rozpočet fondu dopravy umožní začít s dostavbou dálnice D11 už příští rok
        V příštím roce začne dostavba dálnice D11 do Hradce Králové. Umožní to nejen navýšený rozpočet fondu dopravy o 4 miliardy, ale i plánované úspory ministra dopravy Dobeše. Ty také sníží částku, kterou Česko musí vrátit EU kvůli nezrealizovaným stavbám.
        02:50
        Patnáctiletý student zaútočil na zaměstnance chomutovského gymnázia
        Patnáctiletý student zaútočil na zaměstnance chomutovského gymnázia
          Nožem a paličkou zranil ekonomku školy. Skončil v policejní cele a policisté zřejmě zažádají o uvalení vazby. Mladík byl studentem školy teprve od září a nikdo si jeho chování nedokáže vysvětlit.
          04:28
          Ústecká policie zřídí speciální jednotku
          Ústecká policie zřídí speciální jednotku
            Speciální pořádková jednotka policie, která by měla působit v Ústeckém kraji, začíná mít konkrétní obrysy. Tvořit ji bude 200 strážců zákona a objevit by se měla hlavně při mimořádných situacích.
            04:45
            Rotava proti nepřizpůsobivým
            Rotava proti nepřizpůsobivým
              V Rotavě na Sokolovsku je v platnosti vyhláška, která brání shlukování nepřizpůsobivých.
              06:19
              Fotopasti pomáhají Hradci Králové bojovat s nepořádkem
              Fotopasti pomáhají Hradci Králové bojovat s nepořádkem
                Počet černých skládek se díky nim snížil.
                08:03
                Letiště Vodochody předložilo ministerstvu životního prostředí už 3. verzi dokumentace EIA
                Letiště Vodochody předložilo ministerstvu životního prostředí už 3. verzi dokumentace EIA
                  Obyvatelé ale nejsou stále spokojeni - odmítají finanční kompenzace a požadují simulované lety.
                  09:50
                  Rozhovor ve studiu s redaktorkou Lucií Komňackou
                  Rozhovor ve studiu s redaktorkou Lucií Komňackou
                    Jak se k záměru rozšíření letiště staví Středočeský kraj? Jak teď rozhodne ministerstvo?
                    11:31
                    O bioplynové stanici rozhodne na Vysočině referendum
                    O bioplynové stanici rozhodne na Vysočině referendum
                      Nizozemský investor rozdělil malou obec na dva tábory.
                      13:14
                      Hodkovice nad Mohelkou mají novou městskou radu
                      Hodkovice nad Mohelkou mají novou městskou radu
                        Důvodem sporů je zadluženost města. Na úsporných opatřeních a jejich razanci se rada nedokázala shodnout.
                        15:11
                        Ztrátový bazén
                        Ztrátový bazén
                          Patnáct milionů korun. Takovou sumu by měly Pardubice ročně dávat ze svého rozpočtu na provoz nového akvaparku. Ukázala to analýza, kterou si nechalo zpracovat vedení radnice.
                          17:01
                          Spor o dotace pro karlovarský hokej
                          Spor o dotace pro karlovarský hokej
                            Dvoumilionová dotace pro karlovarský hokej rozdělila zastupitele vládnoucí koalice. Kvůli údajným nejasnostem v hospodaření část politiků pomoc sportovcům neschválila.
                            18:38
                            Budoucnost Paláce Svět
                            Budoucnost Paláce Svět
                              Praha 8 podala návrh na likvidaci společnosti, která vlastní Palác Svět. Libeňská památka navzdory slibům vlastníka léta chátrá.
                              19:11
                              Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku
                              Havárie střechy uzavřela zámek v Brtnici na Jihlavsku
                                Na první nádvoří se zřítila velká část střechy i ztrouchnivělých trámů, z bezpečnostních důvodů je uzavřen i přilehlý park.
                                20:48
                                Z map Českých Budějovic nenávratně zmizela základna squatterů a narkomanů
                                Z map Českých Budějovic nenávratně zmizela základna squatterů a narkomanů
                                  Bagry srovnaly zpustlou sodovkárnu se zemí. Její ilegální obyvatelé se rozptýlili po městě. Na místě sodovkárny firma začíná stavět za 230 milionů korun luxusní bytový dům.
                                  21:12
                                  Ochránci přírody zachraňují u Vltavy škeble
                                  Ochránci přírody zachraňují u Vltavy škeble
                                    Desítky tisíc škeblí říčních a dalších živočichů dnes celý den zachraňují ochránci přírody u břehů Vltavy. Kvůli opravám totiž muselo Povodí Vltavy snížit hladinu řeky mezi Roztoky a Libčicemi nad Vltavou. Vodní živočichové tak zůstali na suchu.
                                    22:51
                                    Stěhování betléma
                                    Stěhování betléma
                                      Národní kulturní památku, Proboštův Třebechovický betlém, přestěhovali na náhradní místo.V bývalé továrně počká na stavbu nového muzea, kam se vrátí.
                                      24:38
                                      Předpověď počasí
                                      Předpověď počasí
                                        Předpověď počasí
                                        Přehrát celé video
                                        Události v regionech (Praha) - 27. září 2011
                                        Stopáž26 minut
                                        Další díl
                                        27. září 2011

                                        Přehled dílů

                                        4903 přehratelných
                                        Události v regionech (Praha) - 10. října
                                        Stopáž26 minut

                                        10. října

                                        Nárůst brutality u násilné kriminality — A agresivnější jsou i děti. Celková kriminalita dětí do sedmnácti let v posledních pěti letech stoupá. — Podle odborníků se každý čtvrtý člověk během života setká s psychickými potížemi - úzkostí, stresem nebo traumatem. — O nové vládě Andreje Babiše dnes jasno nebude. — Část Prahy se ocitla na čtvrt hodiny bez elektřiny. — V Ostravě vznikne továrna na rozvoj umělé inteligence. — Zatímco v Orlové na Karvinsku licitují o pronájem parkovacích míst v podzemních garážích, Karlovy Vary jdou ještě dál. — Bývalý vojenský lékař a pedagog čelí obžalobě ze znásilnění osmi žen, především vysokoškolských studentek. — Někdejší šéf českého fotbalu, podnikatel Miroslav Pelta, nastoupil k výkonu trestu do liberecké věznice. — Policisté, ochránci přírody i Inspekce životního prostředí prověřují výskyt i možný původ medvědů v Česku. — Přemnožení divočáci v Praze v blízkosti obytných domů - například na Barrandově, v Košířích a Jinonicích. — V Plzni plánují do budoucna zasypání většiny podchodů. — Přes čtyři stovky kontrolovaných vozidel a více než 130 přestupků. — Pardubice se připravují na dvoudenní víkendový dostihový festival s nedělní 135. Velkou pardubickou. — Už teď se návštěvníci Velké pardubické začínají sjíždět do města. A nejen pro ně je proto připravený program. — Zámek Jezeří na Mostecku získal dotaci na další obnovu. — 100 týmů, 300 rybářů a 138 hodin sportovního rybolovu.

                                        Poslední vysílání 11. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 9. října
                                        Stopáž26 minut

                                        9. října

                                        Úterní policejní honička v Libereckém kraji měla dohru za polskými hranicemi. — Požár bývalého hotelu ve Varnsdorfu — Písek řeší problémy se zastavením miliardového projektu spalovny odpadu. — Pobočky pošty v informačním centru — Opakovaná zemětřesení u Orlíku — Pes karlovarských strážníků vypátral zlodějku, která se snažila ukrýt ve sklepě. — Národní divadlo má nové dveřní zámky — Uzavření Svijanské arény v Liberci — Nová čtvrť v Plzni – Liticích musí kvůli výskytu radia filtrovat vodu ze společného vrtu — Obnova biodiverzity v Českém Švýcarsku — Výstavba výškových domů v Plzni — Renovace kopule Ottova pavilonu

                                        Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 8. října
                                        Stopáž25 minut

                                        8. října

                                        V tunelech na D8 až 100 km/h — Až pětinu nehod v Plzeňském kraji zaviní nepozorní řidiči — Řidiči formule, který se v září proháněl po dálnici D4, hrozí pokuta až deset tisíc korun, zákaz řízení na rok a půl a šest bodů. — Začala kompletní přestavba stanice metra Flora. — Na pražském magistrátu probíhá jednání pirátského klubu zastupitelů. — Popelář se postavil agresorovi na zastávce MHD — Založení městské policie v Chrasti — V případu otravy ryb v řece Odře padla první pravomocná pokuta. — Svitavy začnou s napouštěním rybníka Rosnička. — Opatření při výskytu afrického moru prasat — Financování nepedagogických pracovníků — Památný den sokolstva — Kontrola závodiště před Velkou pardubickou — Nedostatek pokrývačů na trhu práce — Základy středověké vrátnice pro klíčníky objevili archeologové na hradě Švihov. — Vrcholí sklizeň zelí.

                                        Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 7. října
                                        Stopáž26 minut

                                        7. října

                                        Odbory proti úhradové vyhlášce — S ochlazením nastupuje sezona respiračních onemocnění. — Proti chřipce se mohli lidé poprvé o víkendu nechat očkovat ve vybraných lékárnách v Praze, v Brně a Ostravě. — Severní Rokycansko se nově napojí na dálnici D5. Oproti původnímu plánu téměř o půl roku dřív. — Řidič kradeného vozu na okraji Liberce naboural šest aut. — Zdrogovaný muž se propadl střechou kostela v obci Pasečnice na Domažlicku. — KRNAP zabránil další výstavbě v Krkonoších — ČIŽP kontroluje stavbu stezky do lesů — Královéhradečtí hasiči zasahovali ve Vítězné na Trutnovsku, kde se začalo přehřívat uhlí v uhelně bytového domu. — Test protipožární ochrany v tunelech na D8 — Další pokus o rozšíření těžby v jednom z jihočeských nalezišť vltavínů. — První pomoc na zápasech nižších soutěží — V Berouně právě začíná 43. ročník festivalu Talichův Beroun. — Z těžební jámy přírodní skvost. Hnědouhelný Lom ČSA na Mostecku je novou národní přírodní památkou. — Díky rekordní úrodě jsou plné moštárny — Vrcholí sběr kaštanů

                                        Poslední vysílání 8. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 6. října
                                        Stopáž26 minut

                                        6. října

                                        Česko má za sebou sněmovní volby a už se rozběhla i povolební jednání o vytvoření příští vlády. Vedou je lídři vítězného hnutí ANO, SPD a Motoristů. — Povolební jednání — Jak to bývá, celostátní volby byly někde spojené s hlasováním v místních referendech a bylo to tak ve 40 městech a obcích. — Místní referendum v Praze 1 k omezení nebo zákazu elektrokoloběžek — Po první části dálnice v Česku se legálně smí jezdit 150km rychlostí — Noční práce na dálnici D10 a Pražském okruhu — Trest 18 let vězení za vraždu prostitutky dostal u Krajského soudu v Hradci Králové 26letý Tomáš Suchánek. — Falešní bankéři před soudem — V lázeňském centru Karlových Varů dnes stavbaři začali s rozsáhlou opravou Lázeňského mostu. — Chybějící spoje nahrazuje obecní taxi — V Soběticích na Klatovsku sjel starší řidič do rybníka. — Autoškola třetího věku — Los Emil se dostal na západ Šumavy, kde ho spatřili první turisté

                                        Poslední vysílání 7. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 3. října
                                        Stopáž25 minut

                                        3. října

                                        Od 14. hodiny lidé rozhodují o budoucím složení Poslanecké sněmovny. — Voliči vybírají ze čtyř a půl tisíce kandidátů a celkem 26 uskupení. Volební místnosti jsou dnes otevřené do 22 hodin. — Přenosné volební urny — K místům, kde je dlouhodobě nízká volební účast, patří například Ústecký kraj, respektive hlavně Mostecko. — Nejvýš položený volební okrsek má šumavská Kvilda. — Voliči můžou mít i nadále problémy s prokazováním totožnosti pomocí eDokladů. — Nejstarší dřevěná volební urna — Skončil druhý týden hlavního líčení v kauze Dozimetr. — Německo si dnes připomíná 35 let od znovusjednocení západní a východní části země. — Po 13 měsících od požáru bazénu v Českém Krumlově začne jeho demolice. — Nácvik záchrany paraglidistů — Několik desítek závodníků všech věkových kategorií se včera vydalo ulicemi Tábora. — Nová expozice muzea v České Lípě — Přestavba bývalé roty na Čerchově u Domažlic je hotová. — Zvířata ze safari se vrací do zimovišť

                                        Poslední vysílání 4. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 2. října
                                        Stopáž26 minut

                                        2. října

                                        Skoro o deset nehod na tuzemských železničních přejezdech víc než vloni. — A teď k výlukám na železnici mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. — Druhou část metra D má opět stavět sdružení vedené firmou Subterra. Pražský dopravní podnik tak rozhodl v zakázce zhruba za 30 miliard korun. — Podnikatel Maroš Jančovič, který je obžalovaný v kauze Dozimetr, dnes u soudu vinu odmítl. — Už zítra ve 14 hodin se v Česku otevřou volební místnosti a lidé začnou vybírat nové poslance. — Netradiční volební místnosti — Havlíčkův Brod zbourá dům v rušné křižovatce — Už čtvrtým rokem je pro auta uzavřený most v Šemnici na Karlovarsku. — Dopravní problémy přináší uzavírka hlavního silničního tahu mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem. — S příchodem podzimu se na silnicích opět častěji vyskytuje lesní zvěř. — Robotické operace v kladenské nemocnici — Policie hledá dva muže, kteří cestovali taxíkem po pražském Jižním Městě. — Zatímco na některých místech mají houbaři v lesích stále co sbírat, jinde ráno řidiči škrábali z aut námrazu. — Návštěvníci Šumavy stále častěji rozdělávají ohniště v nejchráněnějších oblastech parku — Filmový festival Finále Plzeň zná své letošní vítěze.

                                        Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 1. října
                                        Stopáž25 minut

                                        1. října

                                        Na dálničním obchvatu Českých Budějovic silničáři dokončují montáž speciálních svodidel před tunelem Pohůrka. — Praha se chystá po 15 letech odkoupit most komořanské radiály. — Praha se dohodla se státem na podmínkách převodu pozemků u linky metra C Letňany. Metropole chce v místě postavit byty pro padesát tisíc lidí. — Postup Kraje Vysočina při zadávání zakázek na zajištění autobusové dopravy pro Humpolecko a Pelhřimovsko byl v pořádku. — Policie navrhla obžalovat šest lidí včetně bývalého primátora Martina Charváta v kauze výstavby parkovacího domu v Pardubicích. — Státní zástupkyně obžalovala člena představenstva Imoby Františka Šlingra z křivé výpovědi v kauze Čapí hnízdo. — Zdravotnické odbory ráno vstoupily do stávkové pohotovosti. Vadí jim návrh úhradové vyhlášky na příští rok. — Cvočení IZS v Modleticích — Více než desetina Čechů doma schovává nedobraná antibiotika. — První říjen přináší největší změnu státní pomoci za poslední roky. — Zhruba na hodinu policisté dopoledne uzavřeli Vysočanskou ulici v Praze, která spojuje Prosek a Vysočany. — Ve věku 108 let zemřela nejstarší Češka Blažena Strachotová. — V Deštném v Orlických horách majitel zboural Národní dům, někdejší společenské centrum obce. — A Přibyslav na Havlíčkobrodsku zas řeší budoucnost prvorepublikové sokolovny. — Instalace chytrých čidel zvuku — Vlci se v Krkonoších úspěšně rozmnožují. — Počasí přeje pouštění draků. — Sníh v Jeseníkách

                                        Poslední vysílání 2. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 30. září
                                        Stopáž26 minut

                                        30. září

                                        Šéf pražské zoo Bobek končí — Rezignace ředitele pražské zoo — Detektivové z protikorupční centrály zasahovali v Blansku v jihomoravské pobočce Správy a údržby silnic. — Skládku nelegálního odpadu, ze které se v Lenešicích na Lounsku podle místních šířili švábi, majitel zatím nestihl zlikvidovat. — Září je na tuzemských silnicích nejtragičtější za posledních sedm let. — Nová místa ve školkách — Až čtyřnásobně by se v příštím desetiletí mohla zvětšit středočeská obec Statenice. — V Česku stále chybí centrální registr psů. Přitom spuštěný měl být už skoro před třemi lety. — Protesty proti těžbě stavebního kamene — V případě čtyř žhářských útoků, včetně červencového požáru ve vestibulu pražské porodnice U Apolináře, policie obvinila muže a ženu. — Spor o studijní obory na nymburském gymnáziu Bohumila Hrabala. — Ve Městě Touškově na Plzeňsku obec už rok sdílí s obyvateli dvě elektroauta. — Nedostatek řezníků, chybí jich 5 tisíc — V kauze Dozimetr dnes před soudem dokončil výpověď Dalibor Kučera bývalý vedoucí právního odboru v pražském dopravním podniku. — Proměnlivé podzimní počasí přináší fotogenické momenty pro naše iReportéry. — Uprchlí vlci z výběhu na šumavském Srní během útěku usmrtili desítky ovcí. — Začíná další ročník projektu Paměti národa "Příběhy našich sousedů".

                                        Poslední vysílání 1. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 29. září
                                        Stopáž26 minut

                                        29. září

                                        Jen za poslední týden přibylo v Praze 75 případů žloutenky typu A. — Právě covid a další respirační onemocnění jsou teď podle hygieniků také na vzestupu. — Druhým týdnem pokračuje hlavní líčení v kauze Dozimetr. — Dnes naposledy byla otevřená výstava korunovačních klenotů. — Uložení korunovačních klenotů — Plzeňská turbookružní křižovatka — Řidiči u Sadové na Královéhradecku jezdí ode dneška po nové mimoúrovňové křižovatce. — Další úlevy od přetížené dopravy by se mělo dočkat i Vysoké Mýto. — Papírny ve Větřní končí — Dělníci můžou pokračovat ve výstavbě nových vysokoškolských kolejí v Jihlavě. — Ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová v jejím vedení končí. — Karlovarská nemocnice v lednu zahájí provoz komplexního onkologického centra. — Zřícení části sousoší z budovy krajského úřadu — Kácení ve Valdštejnské lipové aleji — Úroda jablek je dobrá. Zatímco loni kvůli mrazům některé sady nesklidily skoro nic, letošek je pro ně úlevou. — Karlovy Vary jako první z šesti měst hostily StarDance Tour.

                                        Poslední vysílání 30. 9. 2025 na ČT1