Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Žháři dopadeni

Za žhářský útok na romskou rodinu ve středočeských Býchorech jsou obviněni čtyři tamní mladíci. Policisti je zadrželi v pondělí odpoledne a pokud jim soud prokáže vinu, hrozí jim až dvanáctileté tresty.

Dodávka převážející 250 milionů korun bourala na Jihlavsku u Vílance.Řidič zemřel.

Půl dne hlídali dodávku plnou peněz ozbrojení policisté.

Obchvat nebude uzavřen

Občanské sdružení Orlík dnes stáhlo návrh na předběžné opatření u pražského soudu. Nehrozí už tak uzavření nového obchvatu Třemošné u Plzně kvůli hluku.

Proti zdravotnické reformě protestovaly v Praze stovky lidí

Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti zdravotnické reformě. Snažili se upozornit na možné dělení péče na standard a nadstandard.

Ústecká společnost Krajská zdravotní by měla vrátit část dotací získaných z Evropské unie

Krajská zdravotní odmítá,že by pochybila.Brusel přesto chce prověřit dalších sto sedmdesát projektů placených z evropských peněz

Méně peněz pro mikroregiony Královéhradeckého kraje.

Dobrovolné svazky obcí říkají, že jim hrozí zánik.

Nová vyhláška ve Velkých Přílepech

Lidé nesmí od 1.7. do 30.11. používat vodu z obecního vodovodu k zalévání zahrad a napouštění bazénů. Vody je totiž nedostatek.

V Přepeřích na Semilsku staví vodohospodáři kanalizaci.

Splašky z části obce se totiž dostávají až do Jizery. Akce přijde na 14 milionů Kč. Práce navazují na velký integrovaný projekt Čistá Jizera za miliardu Kč.

Boj s černými skládkami

Až na 300 tisíc korun přijde každý rok Klatovy likvidace černých skládek na jejich území. Tak to bylo například i loni, kdy se jich objevilo 20 nových. A letos musela nechat radnice jen za první půlrok odstranit dalších patnáct nelegálních skládek.

Velký nápor turistů přidělává starosti strážcům Krkonošského národního parku

Například jen na Sněžku se denně vypraví až deset tisíc návštěvníků. Polská strana už proto na některých trasách vyhlásila omezení a i čeští turisti by s nimi měli počítat.

Zelená brána dostává bleskosvod

Pardubická dominanta Zelená brána dostává nový hromosvod a uzemnění. Stávající zařízení je v havarijním stavu. Práce omezily vyhlídku na věži i průchod na historické náměstí.

Zbyněk Ilek

O přínosu chebského fotografa Zbyňka Ilka k rozvoji kultury v regionu.

Vstup Petra Viziny z hudebního festivalu Bohemia Jazz Fest

Na Staroměstském náměstí v Praze začal šestý ročník hudebního festivalu Bohemia Jazz Fest. A bude pokračovat na náměstích ještě šesti českých a moravských měst.

Mutišov u Slavonic - první česká bylinková obec

Díky evropskému projektu Přírodní zahrady bez hranic a aktivitě místních obyvatel se Mutišov proměnil v bylinkovou obec. V devíti nových zahrádkách roste a zdobí vesnici více než sto druhů .

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST