Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Za práci nedostali zaplaceno

Druhým rokem čekají dva podnikatelé z Jičína na platbu za výkopy na stavbě Čistá Cidlina. Objednavatel prací zkrachoval a nikdo jiný odpovědnost za platbu necítí.

Prodal firmu Rumunovi, odpovědnost za zaměstnance odmítá

Prodávání firem tzv. bílým koním nebo opakované přejmenování společnosti kdykoli se dostane do problémů - podle plzeňských charitních zařízení a kontaktních center stále běžnější praktiky, se kterými se setkávají, když se snaží pomoci cizincům.

Prodal firmu Rumunovi, odpovědnost za zaměstnance odmítá

Inspektorát práce nemůže zakročit, neetické praktiky umožňují firmám české zákony.

Při výkopových pracích zavalila zemina dva dělníky

V Táboře v Budovcově ulici dnes zavalila zemina dva dělníky. Pracovali na opravě kanalizace. Jeden muž zemřel, druhý byl s vážným zraněním převezen do nemocnice.

České Budějovice: odvolaný tajemník se vrací zpět na magistrát.

Tajemník českobudějovického magistrátu Zdeněk Řeřábek se vrátí zpět do své funkce. Pravomocně o tom tento týden rozhodl krajský soud.

Pokus o rekord v létání na paraglidu málem zkazil zloděj

Pilot Miroslav Oros se pokouší o světový rekord. Za 90 dnů chce na paraglidu nalétat devět tisíc kilometrů. Přeletí skoro všechny dětské domovy v Česku.

Havárie vrtulníku

Na letišti ve Skutči na Chrudimsku se zřítil malý civilní vrtulník. Zraněný jedenapadesátiletý pilot skončil v nemocnici. Příčiny nehody šetří letečtí experti a policie.

Problematický retardér v Nové Vsi pod Pleší

Kvůli čtyřem vážným zraněním ze dvou nehod autobusů musela obec Nová Ves pod Pleší snížit retardér. Řidiči přitom dodrželi předepsanou třicítku. Po úpravě, ale řada řidičů projíždí přes přechod vysokou rychlostí.

Turisty přivítají v Českém ráji rozbité silnice

Silničáři letos opraví jedinou turistickou trasu, přednost dají frekventovanějším. Na rozbité silnice si turisti dlouhodobě stěžují, přidávají se i někteří starostové a podnikatelé.

Vědecko-technický park chce přilákat do Jihlavy špičkové vědce

Stavba za půl miliardy korun má nabídnout špičkové laboratoře, kanceláře a potřebné vědecké zázemí. Zkoumat zde chtějí především obnovitelné zdroje energie.

Nesmyslné vědecké parky

V Karlovarském kraji měly vzniknout dva vědecké parky. Z jednoho projektu už sešlo.

Hokej na Staroměstském náměstí

Živě referuje Doktor Lubka Rosí

Květinový den proti rakovině

Sbírka každoročně vynese kolem 14 miliónů korun, které pak jdou na pomoc onkologicky nemocným, osvětové programy a na výzkum rakoviny.

Nepořádek ve Wolkerově ulici

Lidé z gheta ve Wolkerově ulici v Chebu si sami uklidili nepořádek kolem domů.

Písecké sídliště Portyč mění podobu

Kritikům se jeho nová podoba nelíbí a tvrdí, že ubylo zeleně. Největší odpor vyvolala plánovaná stavba nízkoprahového a komunitního centra.

Ekologové se snaží obnovit rašeliniště v Krušných horách

Obnovená rašeliniště pomohou zadržovat vodu při přívalových deštích a stanou se i útočištěm pro ohroženého tetřívka obecného.

V okolí Bezdězu na hranici Libereckého a Středočeského kraje byl vyhlášen lesnický park

Pro oblast to znamená, že se v lesích bude hospodařit víc v souladu s přírodou. Lesníci si oblast nevybrali náhodou. Historicky tu do lesa člověk příliš nezasahoval, protože část území byla vojenským prostorem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST