30 minut

2. března 2011

Obsah dílu

Headlines — Stovka zdravotníků demonstrovala před Karlovarským krajem — Spor v karlovarské nemocnici se vyhrocuje — Obce: Ať kraj neotálí s nápravou škod po povodních — Boj za úpravu nebezpečné silnice — 23 libereckých zastupitelů obžalováno za prodej pozemku — Pozastavené výběrové řízení — Soběslav: Jitona propustí 140 lidí — Regionální pily mají vážné existenční problémy — Návštěvní řád Šumavy má podporu starostů — Ředitelství vodních cest se bouří proti vysazování stromů na břehu Labe u Děčína — Požár skládky pneumatik — Dlouhé fronty na víza — Středočeská turistická a informační služba porušila zákon o veřejných zakázkách — Volba prezidenta bude nejspíš dvoukolová — Špičky vládní koalice se dohodly na důchodové reformě — Nejlepší učňové z celých Čech dnes v Jaroměři měřili své dovednosti — Živý vstup - Edita Horáková, Praha — Jak dobu svaté Anežky české vidí žáci a studenti ukazuje celostátní výtvarná výstava v Anežském klášteře — Knižní a mincovní poklad získalo prácheňské muzeum v Písku — Předpověď počasí

Části dílu

00:25
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv
    00:47
    Stovka zdravotníků demonstrovala před Karlovarským krajem
    Stovka zdravotníků demonstrovala před Karlovarským krajem
      Protestující žádali, aby vedení nemocnice vzalo zpět do funkce primáře oddělení ARO Romana Brázdila. Odvolání lékaře označují za politickou čistku.
      02:26
      Spor v karlovarské nemocnici se vyhrocuje
      Spor v karlovarské nemocnici se vyhrocuje
        Ustoupit nechtějí ani lékaři, ani vedení nemocnice. Lékaři žádají odstoupení radního Larvy.
        04:05
        Obce: Ať kraj neotálí s nápravou škod po povodních
        Obce: Ať kraj neotálí s nápravou škod po povodních
          Někteří starostové kritizují Liberecký kraj, že se nepřihlásil o státní dotace na obnovu území postiženého loni v srpnu povodní. Kraj se brání, že nemá na spolufinancování a že dál jedná.
          06:03
          Boj za úpravu nebezpečné silnice
          Boj za úpravu nebezpečné silnice
            Starostové obcí ležících u nebezpečného úseku silnice z Plzně na Klatovy požadují rozšíření, které by zajistilo větší bezpečnost. Včerejší tragická nehoda podle nich jasně dokazuje, že je jejich letitý požadavek oprávněný.
            07:49
            23 libereckých zastupitelů obžalováno za prodej pozemku
            23 libereckých zastupitelů obžalováno za prodej pozemku
              Státní zástupkyně obžalovala zastupitele, kteří hlasovali v roce 2007 pro údajně nevýhodný prodej pozemku v liberecké části Doubí. Městu tak měli způsobit škodu 3,5 milionu korun.
              08:15
              Pozastavené výběrové řízení
              Pozastavené výběrové řízení
                Provozovatel pardubického letiště, společnost EBA, pozastavila výběrové řízení na jeho modernizaci.
                10:06
                Soběslav: Jitona propustí 140 lidí
                Soběslav: Jitona propustí 140 lidí
                  Jedna z nejvýznamnějších českých nábytkářských firem se rozhodla koncentrovat výrobu do pouhých dvou závodů.
                  11:49
                  Regionální pily mají vážné existenční problémy
                  Regionální pily mají vážné existenční problémy
                    Ceny dřeva od Lesů ČR jsou údajně tak vysoké, že pily omezují výrobu, propouštějí zaměstnance, některé krachují.
                    13:35
                    Návštěvní řád Šumavy má podporu starostů
                    Návštěvní řád Šumavy má podporu starostů
                      Většina šumavských obcí předběžně souhlasí s novým návštěvním řádem. A to i přesto, že významně omezuje splouvání horního toku Vltavy. Starostové tak vyjádřili podporu novému řediteli Národního parku Šumava Janu Stráskému.
                      15:25
                      Ředitelství vodních cest se bouří proti vysazování stromů na břehu Labe u Děčína
                      Ředitelství vodních cest se bouří proti vysazování stromů na břehu Labe u Děčína
                        Podle Ředitelství vodních cest se tak ochránci přírody snaží zkomplikovat stavbu chystaného jezu na Labi
                        17:35
                        Požár skládky pneumatik
                        Požár skládky pneumatik
                          V areálu bývalých hutí Poldi v Kladně hořela skládka pneumatik.
                          17:51
                          Dlouhé fronty na víza
                          Dlouhé fronty na víza
                            Dlouhé fronty a někdy i potyčky a slovní výpady mezi cizinci. Tak vypadá čekání na úřední vyřizování dlouhodobých pobytů v Pardubicích.
                            19:42
                            Středočeská turistická a informační služba porušila zákon o veřejných zakázkách
                            Středočeská turistická a informační služba porušila zákon o veřejných zakázkách
                              Antimonopolní úřad udělil pokutu 80 tisíc Kč Středočeské turistické a informační službě. Porušila, podle něj, zákon o veřejných zakázkách.
                              21:20
                              Volba prezidenta bude nejspíš dvoukolová
                              Volba prezidenta bude nejspíš dvoukolová
                                Shodli se na tom vyjednavači stran vládní koalice a ČSSD. Definitivní dohodu o přímé volbě hlavy státu chce mít premiér Nečas na stole do konce dubna.
                                21:52
                                Špičky vládní koalice se dohodly na důchodové reformě
                                Špičky vládní koalice se dohodly na důchodové reformě
                                  Zástupci vládních stran taky potvrdili, že se snížená sazba DPH u většiny položek zvedne na 20 procent už letos na podzim.
                                  22:21
                                  Nejlepší učňové z celých Čech dnes v Jaroměři měřili své dovednosti
                                  Nejlepší učňové z celých Čech dnes v Jaroměři měřili své dovednosti
                                    Školy a učiliště tak chtějí propagovat učební obory a přitáhnout k řemeslu více budoucích studentů. A po letech propadu se zdá, že zájem o řemesla mezi českými dětmi opět začíná stoupat.
                                    24:04
                                    Živý vstup - Edita Horáková, Praha
                                    Živý vstup - Edita Horáková, Praha
                                      Začíná rok svaté Anežky české. Právě dnes si totiž církev připomíná osmisté výročí jejího úmrtí. Oslavy národní patronky oficiálně zahájil pražský arcibiskup Dominik Duka slavnostní mší v kostele svatého Františka z Assisi.
                                      25:39
                                      Jak dobu svaté Anežky české vidí žáci a studenti ukazuje celostátní výtvarná výstava v Anežském klášteře
                                      Jak dobu svaté Anežky české vidí žáci a studenti ukazuje celostátní výtvarná výstava v Anežském klášteře
                                        Soutěž vyhlásilo ministerstvo školství. Zapojilo se 437 škol. Své výtvarné práce poslalo víc než 3 a půl tisíce dětí.
                                        26:53
                                        Knižní a mincovní poklad získalo prácheňské muzeum v Písku
                                        Knižní a mincovní poklad získalo prácheňské muzeum v Písku
                                          Cenné předměty přinesli dva místní lidé. Historikům je předali s tím, že jde o jejich celoživotní sběratelské úsilí. Hodnota věcí se pohybuje kolem milionu korun.
                                          28:41
                                          Předpověď počasí
                                          Předpověď počasí
                                            Předpověď počasí
                                            Přehrát celé video
                                            Události v regionech (Praha) - 3. března 2011
                                            Stopáž31 minut
                                            Další díl
                                            3. března 2011

                                            Přehled dílů

                                            4881 přehratelných
                                            Události v regionech (Praha) - 10. září
                                            Stopáž26 minut

                                            10. září

                                            Poslední vysílání 10. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 9. září
                                            Stopáž26 minut

                                            9. září

                                            Sloučení motolské nemocnice a Nemocnice Na Homolce — Spojení dvou pražských nemocnic — Audit v Karlovarské krajské nemocnici — Osm studentů po nehodě v Beskydech zůstává v nemocnici — Chomutovský panelák je opět v pohybu — Výbuch plynu v Plzni — Zásah NCOZ na krajském úřadě v Plzni — Stoupá agresivita nezletilých — Pokračuje odvoz nelegálního odpadu z Jiříkova na Bruntálsku — V celém Česku přibývá požárů skládek odpadu — Sochu sv. Jakuba na nové lávce u Plzně si řidiči pletou se sebevrahem — Záchrana námořní lodi Třinec — Místo úřadu práce převzala agendu pošta — Nehoda auta a autobusu v Kojeticích — Muž za poškozování aut stíhaný nebude — Zastávka nebezpečná pro ptactvo — Začal prodej nového románu Dana Browna

                                            Poslední vysílání 10. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 8. září
                                            Stopáž26 minut

                                            8. září

                                            Nehoda autobusu se studenty v Beskydech — Nový úsek dálnice D49 by se měl otevřít v dubnu příštího roku — Heřmanice u Nové Paky rozdělil obchvat — Při nehodě ultralightu zemřeli dva lidé — Požár v Horšovském Týně likvidovalo 11 jednotek hasičů — Čtyři popálení po víkendové oslavě v Sušici — Výsledky tuzemského průmyslu předčily očekávání analytiků — Žernov energetickou laboratoří — Nízká hladina lipenské přehrady — V Prášilském jezeru na Šumavě výrazně klesla hladina vody — Spory kolem modernizace fotbalového stadionu — Za sobotní pád stromu v Karlových Varech můžou uhnilé kořeny — Žákům a učitelům v Mukařově začal nový školní rok — Zbytky ze školních obědů do kompostéru — Češi měli po šesti letech možnost vidět úplné zatmění Měsíce

                                            Poslední vysílání 9. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 5. září
                                            Stopáž26 minut

                                            5. září

                                            Revizoři v Liberci začali používat kamery — Vyšší pokuty za jízdu načerno ve Středočeském kraji — ETCS nehodě v Uhersku zabránit nemohlo — Nové rychlíkové linky RegioJetu — Spor o vodní elektrárnu — Obvinění z pokusu o vraždu — Padající strom vážně zranil cyklistu — Záchrana starých alejí v Krkonoších — O Rudou věž smrti se postará stát — Františka Přeučila připomína pamětní deska — Rybářská stráž pokračuje v kontrolách — Nová lávka pro pěší a cyklisty v Děčíně — Oprava Bílého mostu ve Špindlerové Mlýně — Další podezření na výskyt myxomatózy — Začíná žatecká Dočesná — Výstava ve spolupráci NPÚ a Správy Pražského hradu

                                            Poslední vysílání 6. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 4. září
                                            Stopáž26 minut

                                            4. září

                                            Průměrný důchod vzroste od ledna o 668 korun měsíčně — Stát ale nezvýší všechny penze stejně — Růst důchodů — Restart jindřichohradecké úzkokolejky se nedaří — Srážka vlaku s autem — Průzkumné vrty u nestabilního paneláku — V Jihlavě skončila uzavírka tunelu — Královéhradecký magistrát přebírá pobočku pošty — Soud rozhodl o vlastnictví známky — Budoucí podoba Riegrových sadů v Praze — Policie dopadla gang zlodějů aut — V Praze na Vinohradech někdo opět posprejoval obchod s židovským sortimentem — Radnice v Tachově řeší bizardní záhadu s koši — Výzkum v Lipně odhalil rekordního sumce — Na Letenské pláni vyrostlo šapitó slavného Cirque du Soleil — Začal Pilsen Busking Fest

                                            Poslední vysílání 5. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 3. září
                                            Stopáž26 minut

                                            3. září

                                            Toyota bude v Kolíně vyrábět elektromobily — Toyota bude v Kolíně vyrábět elektromobily — Jezdci na koloběžkách porušují zákaz — Nesrovnalosti v učetnictví základní školy — Stavba Liberecké náplavky bude o patnáct milionů dražší — Nižší pokuta pro Jáchymov za propojení sjezdovek — Zhruba polovina vzorků zmrzlin a ledu do nápojů neprošla kontrolou — Začíná stavba nového nádražního terminálu v Kladně — Tisk volebních lístků — Nové využití bývalých budov pošty — Příprava na průzkumné vrty u paneláku v Chomutově — Nový ekologický zdroj tepla v Plzni — Přibývá lidí zraněných po pádu z koně — Kácení suchých smrků ve Ferdinandově soutěsce — Polární záře nad Českem — Boom školních venkovních učeben

                                            Poslední vysílání 4. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 2. září
                                            Stopáž26 minut

                                            2. září

                                            Obce v okolí Dukovan chtějí více policistů — V Královéhradeckém kraji zmírňují nároky na nové policisty — Provoz metra na lince C se na dvě hodiny zastavil — PID point objíždí střední Čechy — Otevření nového terminálu pardubického letiště se odkládá — Změna pro stánkaře v Hřensku — Jednání o rozšíření skládky odpadu v Lišově — Bezpečnost pražské vyšehradské skály — Cyklostezka z nevyužívané tratě — Dopady těžby v dole Turów na české obce — Končí hlavní letní sezona v kempech — Z liberecké ZOO do záchranné stanice v Nizozemsku — Na západě Čech obnovují populaci pstrhů — Nadšenci vrací včely do Krkonoš

                                            Poslední vysílání 3. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 1. září
                                            Stopáž26 minut

                                            1. září

                                            První školní den — První školní den — Nové svazkově školy ve Středočeském kraji — Přípravné třídy pro školáky v Plzni — Mezi Prahou a Českými Budějovicemi začaly jezdit soupravy Pendolino — SŽ dokončila modernizaci trati mezi Mstěticemi a Čelákovicemi — Zdravotní sestry nastoupí na praxi o rok dřívě — Nejtragičtější prázdniny za poslední čtyři roky — D5 na Tachovsku uzavřel požár nákladního auta — Koupání v městských kašnách — Část nábřeží na Malé Straně se bude jmenovat po Karlu Schwarzenbergovi — Auto vjelo na na cyklolávku v Radotíně — Správa šumavského parku dnes otevřela návštěvnické centrum v šumavském Srní — Rozloučit se s prázdninami mohli školáci na desítkách festivalů po celé republice — Stavba arény začne sanací skládky — Údržba rozhleden na jihu Čech — Hradec Králové oslavil výročí dronovou show

                                            Poslední vysílání 2. 9. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 29. srpna
                                            Stopáž25 minut

                                            29. srpna

                                            Řidičům se otevřel nový úsek D3 — Policejní kontroly na silnicích — Další evakuace z chomutovského paneláku — Kvůli špatnému stavu uzavřeli statici taky základní školu v Mukařově — Policie podala čtyři obvinění v případu pádu lanovky na Ještěd — Infekční onemocnění z dovolených — Testování telemedicíny na Vysočině — Rozšíření výroby tepelných čerpadel v Plzni — Policie vyšetřuje poškozování aut na jihu Čech — Změny ve veřejné dopravě od září — Cvičení IZS při simulované nehodě vlaku — V Poděbradech začal festival filmové hudby a multimédií Soundtrack — Nové záchranné centrum pro lvy — Pozvánka na den otevřených dveří

                                            Poslední vysílání 30. 8. 2025 na ČT1
                                            Události v regionech (Praha) - 28. srpna
                                            Stopáž25 minut

                                            28. srpna

                                            Evakuace domu v Chomutově kvůli narušené statice — Ve firmě ve Velkých Hydčicích na Klatovsku zemřel patnáctiletý mladík — Odkloněné lety v Českých Budějovicích — Řidiče čeká jeden z nejrizikovějších víkendů v roce — Věznice pomohla odhalit pašování drog — Sucho na jižní Moravě — Bazén ve Svitavách po rekonstrukci — Ohrožení chodu klubu FK VIktoria Žižkov — Špatná kvalita trávníku na stadionu v Ostravě-Vítkovicích — První zájemci o zámek Štiřín — Pitva nutrí v Plzni prokázla nebezpečná onemocnění — Národní park Šumava ukončí zítra činnost krizového štábu — První robotický kurník v Česku — Nemanice na Domažlicku ožily netradiční soutěží — Stůl na Míru v Pardubicích

                                            Poslední vysílání 29. 8. 2025 na ČT1

                                            Napište nám