2 minuty

20. prosince 2010

Část: Průlomový rozsudek

Obsah dílu

Z nemocnic odchází přes tři a půl tisíce lékařů — Nemocnice na Pardubicku čelí krizi — Boj o zubní pohotovost — U Kamenných Žehrovic na Kladensku se srazil osobní vlak s posunovací lokomotivou. — V Libereckém kraji se rozpoutal spor ohledně obřího energetického tendru. — Řidiče opět potrápil sníh na silnicích — Zavřená silnice — Zablokovaná D5 — Oteplení způsobilo problémy na železnici — U silnic na Vysočině chybí sněhové zábrany — Výsledky auditu hospodaření MO: skoro polovina zkontrolovaných zakázek není v pořádku — Kladenská radnice chce nechat prověřit směnky k půjčce pro fotbalový klub SK Kladno — Šestnáctiletí Češi holdují pravidelně alkoholu nejvíc ze všech zemí EU — Průlomový rozsudek — Zima připravila majitele solárních elektráren o miliony — Horská služba v Krušných horách varuje sportovce, aby byli opatrní — Živý vstup — Při sčítání lidí pomůžou romští asistenti

Části dílu

00:48
Z nemocnic odchází přes tři a půl tisíce lékařů
Z nemocnic odchází přes tři a půl tisíce lékařů
    V rámci odborářské akce "Děkujeme, odcházíme" zatím podalo výpověď 3 576 z celkem asi 16 tisíc nemocničních lékařů.
    01:50
    Nemocnice na Pardubicku čelí krizi
    Nemocnice na Pardubicku čelí krizi
      Pardubický kraj čelí problémům ve zdravotnictví. Odcházejí lékaři a nemocnice jsou ve ztrátě. O nemocnice už projevil zájem soukromý subjekt.
      03:31
      Boj o zubní pohotovost
      Boj o zubní pohotovost
        Nejasnosti kolem umístění zubní pohotovosti v Plzni pro příští rok přetrvávají. Dva rivalové soukromá poliklinika v centru a Fakultní nemocnice nemají stále jasno i přes výsledek už několika výběrových řízení.
        05:17
        U Kamenných Žehrovic na Kladensku se srazil osobní vlak s posunovací lokomotivou.
        U Kamenných Žehrovic na Kladensku se srazil osobní vlak s posunovací lokomotivou.
          Záchranáři ošetřili 15 zraněných včetně strojvedoucího. Sedmdesátiletého muže odvážel do nemocnice vrtulník. Nehodu zavinil lidský faktor.
          06:51
          V Libereckém kraji se rozpoutal spor ohledně obřího energetického tendru.
          V Libereckém kraji se rozpoutal spor ohledně obřího energetického tendru.
            Všechny příspěvkové organizace Libereckého kraje totiž dostávají plyn a elektřinu od jediného dodavatele. Podle kraje se tím ušetří. Liberecká nemocnice ale tvrdí opak. Smlouvy jsou prý nevýhodné.
            09:21
            Řidiče opět potrápil sníh na silnicích
            Řidiče opět potrápil sníh na silnicích
              V Libereckém kraji napadlo 5 až 15 cm sněhu a silný vítr jím zavál silnice. Některé, včetně hlavní trasy z Liberce do Frýdlantu, zůstaly neprůjezdné.
              10:45
              Zavřená silnice
              Zavřená silnice
                Silničáři zavřeli na noc kvůli padajícím stromům cestu mezi Luby a Kraslicemi na Karlovarsku.
                11:46
                Zablokovaná D5
                Zablokovaná D5
                  Na 97. km ve směru na Rozvadov se dnes ráno srazily dva kamiony. Dálnice byla dvě a půl hodiny zcela neprůjezdná.
                  12:13
                  Oteplení způsobilo problémy na železnici
                  Oteplení způsobilo problémy na železnici
                    Náhlé výkyvy teplot způsobily problémy na železnici. Vlaky nejezdily na tratích v Praze a na Liberecku.
                    12:52
                    U silnic na Vysočině chybí sněhové zábrany
                    U silnic na Vysočině chybí sněhové zábrany
                      Silničáři nemají lidi na jejich stavění a zemědělci je také často nechtějí pouštět na soukromá pole.
                      14:21
                      Výsledky auditu hospodaření MO: skoro polovina zkontrolovaných zakázek není v pořádku
                      Výsledky auditu hospodaření MO: skoro polovina zkontrolovaných zakázek není v pořádku
                        Resort kvůli tomu už podal v některých případech trestní oznámení a s některými úředníky se rozloučil. Auditoři zjistili pochybení nebo nestandardní postup u 54 případů. Pět zakázek pak pokládají za nadhodnocené zhruba o 100 milionů korun.
                        14:57
                        Kladenská radnice chce nechat prověřit směnky k půjčce pro fotbalový klub SK Kladno
                        Kladenská radnice chce nechat prověřit směnky k půjčce pro fotbalový klub SK Kladno
                          Město tvrdí, že jeden z ručitelů se ke svému podpisu na směnce nehlásí a považuje ho za zfalšovaný. Klub má městu splatit dluh 11 milionů do konce roku. Pokud to neudělá, nebude mít nárok na žádné další dotace.
                          15:12
                          Šestnáctiletí Češi holdují pravidelně alkoholu nejvíc ze všech zemí EU
                          Šestnáctiletí Češi holdují pravidelně alkoholu nejvíc ze všech zemí EU
                            Vyplývá to z Evropské školní studie o alkoholu a jiných drogách. Policie taky při poslední kontrole barů a restaurací odhalila přes 600 opilých mladistvých.
                            15:47
                            Průlomový rozsudek
                            Průlomový rozsudek
                              Dopravní podnik v Hradci Králové je odpovědný za škody způsobené na železnici při srážce autobusu s vlakem v dubnu 2003.
                              17:31
                              Zima připravila majitele solárních elektráren o miliony
                              Zima připravila majitele solárních elektráren o miliony
                                Až o padesát procent výkonu přišly kvůli rychlému a brzkému nástupu zimy české fotovoltaické elektrárny. V přepočtu jde o stovky milionů korun
                                19:11
                                Horská služba v Krušných horách varuje sportovce, aby byli opatrní
                                Horská služba v Krušných horách varuje sportovce, aby byli opatrní
                                  Nebezpečí číhá na běžkaře v lesních úsecích. Stromy jsou obalené sněhem a ve větrných poryvech se pod jeho tíhou místy lámou.
                                  20:40
                                  Živý vstup
                                  Živý vstup
                                    Lukáš Dolanský, redaktor ČT
                                    22:29
                                    Při sčítání lidí pomůžou romští asistenti
                                    Při sčítání lidí pomůžou romští asistenti
                                      ČSÚ chce jejich pomocí přimět Romy, aby se hlásili ke své národnosti. Výsledky posledního sčítání nebyly přesné - k romské národnosti se přihlásilo jen 12 tisíc lidí.
                                      Přehrát celé video
                                      Události v regionech (Praha) - 21. prosince 2010
                                      Stopáž26 minut
                                      Další díl
                                      21. prosince 2010

                                      Přehled dílů

                                      4904 přehratelných
                                      Události v regionech (Praha) - 13. října
                                      Stopáž25 minut

                                      13. října

                                      Poslední vysílání 13. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 10. října
                                      Stopáž26 minut

                                      10. října

                                      Nárůst brutality u násilné kriminality — A agresivnější jsou i děti. Celková kriminalita dětí do sedmnácti let v posledních pěti letech stoupá. — Podle odborníků se každý čtvrtý člověk během života setká s psychickými potížemi - úzkostí, stresem nebo traumatem. — O nové vládě Andreje Babiše dnes jasno nebude. — Část Prahy se ocitla na čtvrt hodiny bez elektřiny. — V Ostravě vznikne továrna na rozvoj umělé inteligence. — Zatímco v Orlové na Karvinsku licitují o pronájem parkovacích míst v podzemních garážích, Karlovy Vary jdou ještě dál. — Bývalý vojenský lékař a pedagog čelí obžalobě ze znásilnění osmi žen, především vysokoškolských studentek. — Někdejší šéf českého fotbalu, podnikatel Miroslav Pelta, nastoupil k výkonu trestu do liberecké věznice. — Policisté, ochránci přírody i Inspekce životního prostředí prověřují výskyt i možný původ medvědů v Česku. — Přemnožení divočáci v Praze v blízkosti obytných domů - například na Barrandově, v Košířích a Jinonicích. — V Plzni plánují do budoucna zasypání většiny podchodů. — Přes čtyři stovky kontrolovaných vozidel a více než 130 přestupků. — Pardubice se připravují na dvoudenní víkendový dostihový festival s nedělní 135. Velkou pardubickou. — Už teď se návštěvníci Velké pardubické začínají sjíždět do města. A nejen pro ně je proto připravený program. — Zámek Jezeří na Mostecku získal dotaci na další obnovu. — 100 týmů, 300 rybářů a 138 hodin sportovního rybolovu.

                                      Poslední vysílání 11. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 9. října
                                      Stopáž26 minut

                                      9. října

                                      Úterní policejní honička v Libereckém kraji měla dohru za polskými hranicemi. — Požár bývalého hotelu ve Varnsdorfu — Písek řeší problémy se zastavením miliardového projektu spalovny odpadu. — Pobočky pošty v informačním centru — Opakovaná zemětřesení u Orlíku — Pes karlovarských strážníků vypátral zlodějku, která se snažila ukrýt ve sklepě. — Národní divadlo má nové dveřní zámky — Uzavření Svijanské arény v Liberci — Nová čtvrť v Plzni – Liticích musí kvůli výskytu radia filtrovat vodu ze společného vrtu — Obnova biodiverzity v Českém Švýcarsku — Výstavba výškových domů v Plzni — Renovace kopule Ottova pavilonu

                                      Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 8. října
                                      Stopáž25 minut

                                      8. října

                                      V tunelech na D8 až 100 km/h — Až pětinu nehod v Plzeňském kraji zaviní nepozorní řidiči — Řidiči formule, který se v září proháněl po dálnici D4, hrozí pokuta až deset tisíc korun, zákaz řízení na rok a půl a šest bodů. — Začala kompletní přestavba stanice metra Flora. — Na pražském magistrátu probíhá jednání pirátského klubu zastupitelů. — Popelář se postavil agresorovi na zastávce MHD — Založení městské policie v Chrasti — V případu otravy ryb v řece Odře padla první pravomocná pokuta. — Svitavy začnou s napouštěním rybníka Rosnička. — Opatření při výskytu afrického moru prasat — Financování nepedagogických pracovníků — Památný den sokolstva — Kontrola závodiště před Velkou pardubickou — Nedostatek pokrývačů na trhu práce — Základy středověké vrátnice pro klíčníky objevili archeologové na hradě Švihov. — Vrcholí sklizeň zelí.

                                      Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 7. října
                                      Stopáž26 minut

                                      7. října

                                      Odbory proti úhradové vyhlášce — S ochlazením nastupuje sezona respiračních onemocnění. — Proti chřipce se mohli lidé poprvé o víkendu nechat očkovat ve vybraných lékárnách v Praze, v Brně a Ostravě. — Severní Rokycansko se nově napojí na dálnici D5. Oproti původnímu plánu téměř o půl roku dřív. — Řidič kradeného vozu na okraji Liberce naboural šest aut. — Zdrogovaný muž se propadl střechou kostela v obci Pasečnice na Domažlicku. — KRNAP zabránil další výstavbě v Krkonoších — ČIŽP kontroluje stavbu stezky do lesů — Královéhradečtí hasiči zasahovali ve Vítězné na Trutnovsku, kde se začalo přehřívat uhlí v uhelně bytového domu. — Test protipožární ochrany v tunelech na D8 — Další pokus o rozšíření těžby v jednom z jihočeských nalezišť vltavínů. — První pomoc na zápasech nižších soutěží — V Berouně právě začíná 43. ročník festivalu Talichův Beroun. — Z těžební jámy přírodní skvost. Hnědouhelný Lom ČSA na Mostecku je novou národní přírodní památkou. — Díky rekordní úrodě jsou plné moštárny — Vrcholí sběr kaštanů

                                      Poslední vysílání 8. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 6. října
                                      Stopáž26 minut

                                      6. října

                                      Česko má za sebou sněmovní volby a už se rozběhla i povolební jednání o vytvoření příští vlády. Vedou je lídři vítězného hnutí ANO, SPD a Motoristů. — Povolební jednání — Jak to bývá, celostátní volby byly někde spojené s hlasováním v místních referendech a bylo to tak ve 40 městech a obcích. — Místní referendum v Praze 1 k omezení nebo zákazu elektrokoloběžek — Po první části dálnice v Česku se legálně smí jezdit 150km rychlostí — Noční práce na dálnici D10 a Pražském okruhu — Trest 18 let vězení za vraždu prostitutky dostal u Krajského soudu v Hradci Králové 26letý Tomáš Suchánek. — Falešní bankéři před soudem — V lázeňském centru Karlových Varů dnes stavbaři začali s rozsáhlou opravou Lázeňského mostu. — Chybějící spoje nahrazuje obecní taxi — V Soběticích na Klatovsku sjel starší řidič do rybníka. — Autoškola třetího věku — Los Emil se dostal na západ Šumavy, kde ho spatřili první turisté

                                      Poslední vysílání 7. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 3. října
                                      Stopáž25 minut

                                      3. října

                                      Od 14. hodiny lidé rozhodují o budoucím složení Poslanecké sněmovny. — Voliči vybírají ze čtyř a půl tisíce kandidátů a celkem 26 uskupení. Volební místnosti jsou dnes otevřené do 22 hodin. — Přenosné volební urny — K místům, kde je dlouhodobě nízká volební účast, patří například Ústecký kraj, respektive hlavně Mostecko. — Nejvýš položený volební okrsek má šumavská Kvilda. — Voliči můžou mít i nadále problémy s prokazováním totožnosti pomocí eDokladů. — Nejstarší dřevěná volební urna — Skončil druhý týden hlavního líčení v kauze Dozimetr. — Německo si dnes připomíná 35 let od znovusjednocení západní a východní části země. — Po 13 měsících od požáru bazénu v Českém Krumlově začne jeho demolice. — Nácvik záchrany paraglidistů — Několik desítek závodníků všech věkových kategorií se včera vydalo ulicemi Tábora. — Nová expozice muzea v České Lípě — Přestavba bývalé roty na Čerchově u Domažlic je hotová. — Zvířata ze safari se vrací do zimovišť

                                      Poslední vysílání 4. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 2. října
                                      Stopáž26 minut

                                      2. října

                                      Skoro o deset nehod na tuzemských železničních přejezdech víc než vloni. — A teď k výlukám na železnici mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. — Druhou část metra D má opět stavět sdružení vedené firmou Subterra. Pražský dopravní podnik tak rozhodl v zakázce zhruba za 30 miliard korun. — Podnikatel Maroš Jančovič, který je obžalovaný v kauze Dozimetr, dnes u soudu vinu odmítl. — Už zítra ve 14 hodin se v Česku otevřou volební místnosti a lidé začnou vybírat nové poslance. — Netradiční volební místnosti — Havlíčkův Brod zbourá dům v rušné křižovatce — Už čtvrtým rokem je pro auta uzavřený most v Šemnici na Karlovarsku. — Dopravní problémy přináší uzavírka hlavního silničního tahu mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem. — S příchodem podzimu se na silnicích opět častěji vyskytuje lesní zvěř. — Robotické operace v kladenské nemocnici — Policie hledá dva muže, kteří cestovali taxíkem po pražském Jižním Městě. — Zatímco na některých místech mají houbaři v lesích stále co sbírat, jinde ráno řidiči škrábali z aut námrazu. — Návštěvníci Šumavy stále častěji rozdělávají ohniště v nejchráněnějších oblastech parku — Filmový festival Finále Plzeň zná své letošní vítěze.

                                      Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 1. října
                                      Stopáž25 minut

                                      1. října

                                      Na dálničním obchvatu Českých Budějovic silničáři dokončují montáž speciálních svodidel před tunelem Pohůrka. — Praha se chystá po 15 letech odkoupit most komořanské radiály. — Praha se dohodla se státem na podmínkách převodu pozemků u linky metra C Letňany. Metropole chce v místě postavit byty pro padesát tisíc lidí. — Postup Kraje Vysočina při zadávání zakázek na zajištění autobusové dopravy pro Humpolecko a Pelhřimovsko byl v pořádku. — Policie navrhla obžalovat šest lidí včetně bývalého primátora Martina Charváta v kauze výstavby parkovacího domu v Pardubicích. — Státní zástupkyně obžalovala člena představenstva Imoby Františka Šlingra z křivé výpovědi v kauze Čapí hnízdo. — Zdravotnické odbory ráno vstoupily do stávkové pohotovosti. Vadí jim návrh úhradové vyhlášky na příští rok. — Cvočení IZS v Modleticích — Více než desetina Čechů doma schovává nedobraná antibiotika. — První říjen přináší největší změnu státní pomoci za poslední roky. — Zhruba na hodinu policisté dopoledne uzavřeli Vysočanskou ulici v Praze, která spojuje Prosek a Vysočany. — Ve věku 108 let zemřela nejstarší Češka Blažena Strachotová. — V Deštném v Orlických horách majitel zboural Národní dům, někdejší společenské centrum obce. — A Přibyslav na Havlíčkobrodsku zas řeší budoucnost prvorepublikové sokolovny. — Instalace chytrých čidel zvuku — Vlci se v Krkonoších úspěšně rozmnožují. — Počasí přeje pouštění draků. — Sníh v Jeseníkách

                                      Poslední vysílání 2. 10. 2025 na ČT1
                                      Události v regionech (Praha) - 30. září
                                      Stopáž26 minut

                                      30. září

                                      Šéf pražské zoo Bobek končí — Rezignace ředitele pražské zoo — Detektivové z protikorupční centrály zasahovali v Blansku v jihomoravské pobočce Správy a údržby silnic. — Skládku nelegálního odpadu, ze které se v Lenešicích na Lounsku podle místních šířili švábi, majitel zatím nestihl zlikvidovat. — Září je na tuzemských silnicích nejtragičtější za posledních sedm let. — Nová místa ve školkách — Až čtyřnásobně by se v příštím desetiletí mohla zvětšit středočeská obec Statenice. — V Česku stále chybí centrální registr psů. Přitom spuštěný měl být už skoro před třemi lety. — Protesty proti těžbě stavebního kamene — V případě čtyř žhářských útoků, včetně červencového požáru ve vestibulu pražské porodnice U Apolináře, policie obvinila muže a ženu. — Spor o studijní obory na nymburském gymnáziu Bohumila Hrabala. — Ve Městě Touškově na Plzeňsku obec už rok sdílí s obyvateli dvě elektroauta. — Nedostatek řezníků, chybí jich 5 tisíc — V kauze Dozimetr dnes před soudem dokončil výpověď Dalibor Kučera bývalý vedoucí právního odboru v pražském dopravním podniku. — Proměnlivé podzimní počasí přináší fotogenické momenty pro naše iReportéry. — Uprchlí vlci z výběhu na šumavském Srní během útěku usmrtili desítky ovcí. — Začíná další ročník projektu Paměti národa "Příběhy našich sousedů".

                                      Poslední vysílání 1. 10. 2025 na ČT1