26 minut

13. dubna 2010

Obsah dílu

Headlines — Stát pomohl černé stavbě — Tragická letecká havárie není uzavřena — Petice proti slučování zdravotních ústavů — Textilka Hybler v Semilech propustí většinu zaměstnanců — Tradiční textilní výroba v Pojizeří skomírá. — Nelegální autovrakoviště nemá řešení — Mirošov marně shání peníze na opravu školy — Do Žižky zatéká — Státní smutek — Začala poslední schůze Poslanecké sněmovny — Rychlostudenti plzeňských práv mohou řádně dostudovat — Pojízdný úřad slouží lidem ve Žďáru nad Sázavou — Zatočte s elektroodpadem! — Projekt "The Action" odehrál své 333. představení — Jízdní kola na železnici — Cyklopůjčovny také v Adršpachu — Historické město roku — Školní internetové rádio

Části dílu

00:20
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv
    00:49
    Stát pomohl černé stavbě
    Stát pomohl černé stavbě
      Stát pomohl legalizovat černou stavbu v Pardubicích. ŘSD slíbilo postavit křižovatku, bez toho by investor nedostal povolení.
      02:39
      Tragická letecká havárie není uzavřena
      Tragická letecká havárie není uzavřena
        Při havárii zahynuli tři lidé. Vyšetřovatelé stále neřekli, co bylo přičinou pádu stroje. Příbuzní obětí čekají na odškodnění.
        04:29
        Petice proti slučování zdravotních ústavů
        Petice proti slučování zdravotních ústavů
          Pracovníci Zdravotního ústavu v Jihlavě se bojí, že tato instituce zbytečně zanikne. Pomoc chtějí po ministerstvu.
          06:12
          Textilka Hybler v Semilech propustí většinu zaměstnanců
          Textilka Hybler v Semilech propustí většinu zaměstnanců
            Textilka Hybler prohrává s levnou asijskou konkurencí, v Semilech a v Jablonci nad Jizerou přijde do pololetí o práci 120 lidí.
            07:35
            Tradiční textilní výroba v Pojizeří skomírá.
            Tradiční textilní výroba v Pojizeří skomírá.
              Textilní průmysl v Pojizeří propouští už od 90. let. Budoucnost mají podniky, které vyrábějí speciální a luxusní zboží.
              09:28
              Nelegální autovrakoviště nemá řešení
              Nelegální autovrakoviště nemá řešení
                Přešťovice na Strakonicku bojují s nelegální autovrakovištěm. Nemá provozovatele a úřady nemohou zakročit.
                11:16
                Mirošov marně shání peníze na opravu školy
                Mirošov marně shání peníze na opravu školy
                  Objekt mirošovské ZŠ je napadený dřevomorkou. Starosta se snaží už několik let ve spolupráci s krajem situaci řešit. Marně.
                  12:47
                  Do Žižky zatéká
                  Do Žižky zatéká
                    Do sochy Jana Žižky na Vítkově zatéká. Bude se 18 měsíců opravovat.
                    14:36
                    Státní smutek
                    Státní smutek
                      17. a 18. dubna bude Česko držet dny smutku za polské oběti leteckého neštěstí u Smolenska.
                      14:59
                      Začala poslední schůze Poslanecké sněmovny
                      Začala poslední schůze Poslanecké sněmovny
                        Poslanci m.j. definitivně prosadili nižší zdanění zaměstnaneckých výhod i proti prezidentovi.
                        15:25
                        Rychlostudenti plzeňských práv mohou řádně dostudovat
                        Rychlostudenti plzeňských práv mohou řádně dostudovat
                          Absolventi plzeňských práv, kterým rektor odebere akademický titul, zůstanou dál studenty fakulty.
                          15:50
                          Pojízdný úřad slouží lidem ve Žďáru nad Sázavou
                          Pojízdný úřad slouží lidem ve Žďáru nad Sázavou
                            Bezplatnou službu už dva roky provozuje radnice ve Žďáru n/Sáz. Vloni obsloužili 50 občanů.
                            17:26
                            Zatočte s elektroodpadem!
                            Zatočte s elektroodpadem!
                              Osmdesáti českými městy projde akce s názvem - zatočte s elektroodpadem, která dnes začala v Praze.
                              17:59
                              Projekt "The Action" odehrál své 333. představení
                              Projekt "The Action" odehrál své 333. představení
                                Kampaň "The Action" má upozornit mladé řidiče na nebezpečí rychlé jízdy, či alkoholu za volantem.
                                19:52
                                Jízdní kola na železnici
                                Jízdní kola na železnici
                                  Na Chrudimsku otevřeli "železniční" cyklopůjčovny. Jsou projektem Českých drah, měst a Pardubického kraje
                                  21:21
                                  Cyklopůjčovny také v Adršpachu
                                  Cyklopůjčovny také v Adršpachu
                                    V České Skalici a Adršpachu si lidé mohou půjčit různé druhy kol a vrátit je i na jiných místech kraje.
                                    22:30
                                    Historické město roku
                                    Historické město roku
                                      Cenu pro historické město roku 2009 získal středočeský Beroun.
                                      22:48
                                      Školní internetové rádio
                                      Školní internetové rádio
                                        Noví moderátoři, redaktoři, zvukaři i rozhlasoví režiséři vyrůstají v jedné základní škole v Litoměřicích.
                                        Přehrát celé video
                                        Události v regionech (Praha) - 14. dubna 2010
                                        Stopáž26 minut
                                        Další díl
                                        14. dubna 2010

                                        Přehled dílů

                                        4902 přehratelných
                                        Události v regionech (Praha) - 9. října
                                        Stopáž26 minut

                                        9. října

                                        Úterní policejní honička v Libereckém kraji měla dohru za polskými hranicemi. — Požár bývalého hotelu ve Varnsdorfu — Písek řeší problémy se zastavením miliardového projektu spalovny odpadu. — Pobočky pošty v informačním centru — Opakovaná zemětřesení u Orlíku — Pes karlovarských strážníků vypátral zlodějku, která se snažila ukrýt ve sklepě. — Národní divadlo má nové dveřní zámky — Uzavření Svijanské arény v Liberci — Nová čtvrť v Plzni – Liticích musí kvůli výskytu radia filtrovat vodu ze společného vrtu — Obnova biodiverzity v Českém Švýcarsku — Výstavba výškových domů v Plzni — Renovace kopule Ottova pavilonu

                                        Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 8. října
                                        Stopáž25 minut

                                        8. října

                                        V tunelech na D8 až 100 km/h — Až pětinu nehod v Plzeňském kraji zaviní nepozorní řidiči — Řidiči formule, který se v září proháněl po dálnici D4, hrozí pokuta až deset tisíc korun, zákaz řízení na rok a půl a šest bodů. — Začala kompletní přestavba stanice metra Flora. — Na pražském magistrátu probíhá jednání pirátského klubu zastupitelů. — Popelář se postavil agresorovi na zastávce MHD — Založení městské policie v Chrasti — V případu otravy ryb v řece Odře padla první pravomocná pokuta. — Svitavy začnou s napouštěním rybníka Rosnička. — Opatření při výskytu afrického moru prasat — Financování nepedagogických pracovníků — Památný den sokolstva — Kontrola závodiště před Velkou pardubickou — Nedostatek pokrývačů na trhu práce — Základy středověké vrátnice pro klíčníky objevili archeologové na hradě Švihov. — Vrcholí sklizeň zelí.

                                        Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 7. října
                                        Stopáž26 minut

                                        7. října

                                        Odbory proti úhradové vyhlášce — S ochlazením nastupuje sezona respiračních onemocnění. — Proti chřipce se mohli lidé poprvé o víkendu nechat očkovat ve vybraných lékárnách v Praze, v Brně a Ostravě. — Severní Rokycansko se nově napojí na dálnici D5. Oproti původnímu plánu téměř o půl roku dřív. — Řidič kradeného vozu na okraji Liberce naboural šest aut. — Zdrogovaný muž se propadl střechou kostela v obci Pasečnice na Domažlicku. — KRNAP zabránil další výstavbě v Krkonoších — ČIŽP kontroluje stavbu stezky do lesů — Královéhradečtí hasiči zasahovali ve Vítězné na Trutnovsku, kde se začalo přehřívat uhlí v uhelně bytového domu. — Test protipožární ochrany v tunelech na D8 — Další pokus o rozšíření těžby v jednom z jihočeských nalezišť vltavínů. — První pomoc na zápasech nižších soutěží — V Berouně právě začíná 43. ročník festivalu Talichův Beroun. — Z těžební jámy přírodní skvost. Hnědouhelný Lom ČSA na Mostecku je novou národní přírodní památkou. — Díky rekordní úrodě jsou plné moštárny — Vrcholí sběr kaštanů

                                        Poslední vysílání 8. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 6. října
                                        Stopáž26 minut

                                        6. října

                                        Česko má za sebou sněmovní volby a už se rozběhla i povolební jednání o vytvoření příští vlády. Vedou je lídři vítězného hnutí ANO, SPD a Motoristů. — Povolební jednání — Jak to bývá, celostátní volby byly někde spojené s hlasováním v místních referendech a bylo to tak ve 40 městech a obcích. — Místní referendum v Praze 1 k omezení nebo zákazu elektrokoloběžek — Po první části dálnice v Česku se legálně smí jezdit 150km rychlostí — Noční práce na dálnici D10 a Pražském okruhu — Trest 18 let vězení za vraždu prostitutky dostal u Krajského soudu v Hradci Králové 26letý Tomáš Suchánek. — Falešní bankéři před soudem — V lázeňském centru Karlových Varů dnes stavbaři začali s rozsáhlou opravou Lázeňského mostu. — Chybějící spoje nahrazuje obecní taxi — V Soběticích na Klatovsku sjel starší řidič do rybníka. — Autoškola třetího věku — Los Emil se dostal na západ Šumavy, kde ho spatřili první turisté

                                        Poslední vysílání 7. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 3. října
                                        Stopáž25 minut

                                        3. října

                                        Od 14. hodiny lidé rozhodují o budoucím složení Poslanecké sněmovny. — Voliči vybírají ze čtyř a půl tisíce kandidátů a celkem 26 uskupení. Volební místnosti jsou dnes otevřené do 22 hodin. — Přenosné volební urny — K místům, kde je dlouhodobě nízká volební účast, patří například Ústecký kraj, respektive hlavně Mostecko. — Nejvýš položený volební okrsek má šumavská Kvilda. — Voliči můžou mít i nadále problémy s prokazováním totožnosti pomocí eDokladů. — Nejstarší dřevěná volební urna — Skončil druhý týden hlavního líčení v kauze Dozimetr. — Německo si dnes připomíná 35 let od znovusjednocení západní a východní části země. — Po 13 měsících od požáru bazénu v Českém Krumlově začne jeho demolice. — Nácvik záchrany paraglidistů — Několik desítek závodníků všech věkových kategorií se včera vydalo ulicemi Tábora. — Nová expozice muzea v České Lípě — Přestavba bývalé roty na Čerchově u Domažlic je hotová. — Zvířata ze safari se vrací do zimovišť

                                        Poslední vysílání 4. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 2. října
                                        Stopáž26 minut

                                        2. října

                                        Skoro o deset nehod na tuzemských železničních přejezdech víc než vloni. — A teď k výlukám na železnici mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. — Druhou část metra D má opět stavět sdružení vedené firmou Subterra. Pražský dopravní podnik tak rozhodl v zakázce zhruba za 30 miliard korun. — Podnikatel Maroš Jančovič, který je obžalovaný v kauze Dozimetr, dnes u soudu vinu odmítl. — Už zítra ve 14 hodin se v Česku otevřou volební místnosti a lidé začnou vybírat nové poslance. — Netradiční volební místnosti — Havlíčkův Brod zbourá dům v rušné křižovatce — Už čtvrtým rokem je pro auta uzavřený most v Šemnici na Karlovarsku. — Dopravní problémy přináší uzavírka hlavního silničního tahu mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem. — S příchodem podzimu se na silnicích opět častěji vyskytuje lesní zvěř. — Robotické operace v kladenské nemocnici — Policie hledá dva muže, kteří cestovali taxíkem po pražském Jižním Městě. — Zatímco na některých místech mají houbaři v lesích stále co sbírat, jinde ráno řidiči škrábali z aut námrazu. — Návštěvníci Šumavy stále častěji rozdělávají ohniště v nejchráněnějších oblastech parku — Filmový festival Finále Plzeň zná své letošní vítěze.

                                        Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 1. října
                                        Stopáž25 minut

                                        1. října

                                        Na dálničním obchvatu Českých Budějovic silničáři dokončují montáž speciálních svodidel před tunelem Pohůrka. — Praha se chystá po 15 letech odkoupit most komořanské radiály. — Praha se dohodla se státem na podmínkách převodu pozemků u linky metra C Letňany. Metropole chce v místě postavit byty pro padesát tisíc lidí. — Postup Kraje Vysočina při zadávání zakázek na zajištění autobusové dopravy pro Humpolecko a Pelhřimovsko byl v pořádku. — Policie navrhla obžalovat šest lidí včetně bývalého primátora Martina Charváta v kauze výstavby parkovacího domu v Pardubicích. — Státní zástupkyně obžalovala člena představenstva Imoby Františka Šlingra z křivé výpovědi v kauze Čapí hnízdo. — Zdravotnické odbory ráno vstoupily do stávkové pohotovosti. Vadí jim návrh úhradové vyhlášky na příští rok. — Cvočení IZS v Modleticích — Více než desetina Čechů doma schovává nedobraná antibiotika. — První říjen přináší největší změnu státní pomoci za poslední roky. — Zhruba na hodinu policisté dopoledne uzavřeli Vysočanskou ulici v Praze, která spojuje Prosek a Vysočany. — Ve věku 108 let zemřela nejstarší Češka Blažena Strachotová. — V Deštném v Orlických horách majitel zboural Národní dům, někdejší společenské centrum obce. — A Přibyslav na Havlíčkobrodsku zas řeší budoucnost prvorepublikové sokolovny. — Instalace chytrých čidel zvuku — Vlci se v Krkonoších úspěšně rozmnožují. — Počasí přeje pouštění draků. — Sníh v Jeseníkách

                                        Poslední vysílání 2. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 30. září
                                        Stopáž26 minut

                                        30. září

                                        Šéf pražské zoo Bobek končí — Rezignace ředitele pražské zoo — Detektivové z protikorupční centrály zasahovali v Blansku v jihomoravské pobočce Správy a údržby silnic. — Skládku nelegálního odpadu, ze které se v Lenešicích na Lounsku podle místních šířili švábi, majitel zatím nestihl zlikvidovat. — Září je na tuzemských silnicích nejtragičtější za posledních sedm let. — Nová místa ve školkách — Až čtyřnásobně by se v příštím desetiletí mohla zvětšit středočeská obec Statenice. — V Česku stále chybí centrální registr psů. Přitom spuštěný měl být už skoro před třemi lety. — Protesty proti těžbě stavebního kamene — V případě čtyř žhářských útoků, včetně červencového požáru ve vestibulu pražské porodnice U Apolináře, policie obvinila muže a ženu. — Spor o studijní obory na nymburském gymnáziu Bohumila Hrabala. — Ve Městě Touškově na Plzeňsku obec už rok sdílí s obyvateli dvě elektroauta. — Nedostatek řezníků, chybí jich 5 tisíc — V kauze Dozimetr dnes před soudem dokončil výpověď Dalibor Kučera bývalý vedoucí právního odboru v pražském dopravním podniku. — Proměnlivé podzimní počasí přináší fotogenické momenty pro naše iReportéry. — Uprchlí vlci z výběhu na šumavském Srní během útěku usmrtili desítky ovcí. — Začíná další ročník projektu Paměti národa "Příběhy našich sousedů".

                                        Poslední vysílání 1. 10. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 29. září
                                        Stopáž26 minut

                                        29. září

                                        Jen za poslední týden přibylo v Praze 75 případů žloutenky typu A. — Právě covid a další respirační onemocnění jsou teď podle hygieniků také na vzestupu. — Druhým týdnem pokračuje hlavní líčení v kauze Dozimetr. — Dnes naposledy byla otevřená výstava korunovačních klenotů. — Uložení korunovačních klenotů — Plzeňská turbookružní křižovatka — Řidiči u Sadové na Královéhradecku jezdí ode dneška po nové mimoúrovňové křižovatce. — Další úlevy od přetížené dopravy by se mělo dočkat i Vysoké Mýto. — Papírny ve Větřní končí — Dělníci můžou pokračovat ve výstavbě nových vysokoškolských kolejí v Jihlavě. — Ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová v jejím vedení končí. — Karlovarská nemocnice v lednu zahájí provoz komplexního onkologického centra. — Zřícení části sousoší z budovy krajského úřadu — Kácení ve Valdštejnské lipové aleji — Úroda jablek je dobrá. Zatímco loni kvůli mrazům některé sady nesklidily skoro nic, letošek je pro ně úlevou. — Karlovy Vary jako první z šesti měst hostily StarDance Tour.

                                        Poslední vysílání 30. 9. 2025 na ČT1
                                        Události v regionech (Praha) - 26. září
                                        Stopáž26 minut

                                        26. září

                                        Poslední vysílání 27. 9. 2025 na ČT1