Hluboký, spletitý a především nevypočitatelný je vztah dvou lidí, i když je od sebe dělí desítky let. Michel Serrault a Emmanuelle Béartová ve francouzském koprodukčním filmu oceněném dvěma Césary (1995).
Dále hrají: J.-H. Anglade, Ch. Berling, C. Nadeauová a další. Scénář a režie Claude Sautet

Nelly je krásná, mladá Pařížanka. Není příliš šťastná, neboť nemá stálou práci, dluží za několik měsíců nájemné, a navíc její manžel je také bez zaměstnání. Na rozdíl od ní však práci nehledá, odmítá příležitostný výdělek a většinu času tráví na pohovce před televizí. Náhodně se Nelly seznámí s panem Arnaudem, mužem o mnoho starším než je ona, který byl kdysi milencem její přítelkyně. Ten jí nabídne okamžitou pomoc a navíc i práci. Píše knihu o svém působení ve francouzských koloniích. Po krátkém váhání Nelly přijímá peníze i práci. Zaplatí dlužné nájemné a odchází od manžela. Je smutná, ale volná. Arnaud je velmi distinguovaný, vzdělaný muž, který ve svém životě prošel mnohým, a tak mezi ním a Nelly vzniká podivuhodné křehké pouto.

Film Nelly a pan Arnaud natočil francouzský režisér Claude Sautet. Našim divákům je velmi dobře znám především filmy Docela obyčejný příběh, Věci života, Vincent, Francois, Paul a ti druzí, či Srdce v zimě. Za tento film získal Claude Sautet Césara (nejlepší režie) a Michel Serrault za herecký výkon.

Dále hrají: J.-H. Anglade, Ch. Berling, C. Nadeauová a další. Scénář a režie Claude Sautet

Napište nám