Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše
Stalo se před časem

100 let Vodohospodářského ústavu

Tahle instituce vznikla v roce 1919. Pracoviště ústavu ale byla roztříštěná po celé Praze, v roce 1927 se proto začíná stavit areál v Podbabě, kde vědci sídlí dodnes.

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka


Zápach z výroby granulí

Firma VAFO, která v Chrášťanech u Prahy vyrábí krmivo pro zvířata, zatím nesmí rozšířit provoz o další výrobní linku. Dobrá zpráva je to hlavně pro lidi bydlící v severozápadní části hlavního města. Ti si už dlouho na zápach z výroby stěžují.


Praha a vzduch

S podzimem přišlo i horší ovzduší. Škodliviny v něm přibyly v několika posledních dnech. Třeba řidiče v Praze na to upozornila kampaň magistrátu. Znečištění v metropoli je po Ostravě druhé nejhorší v zemi.


Rekonstrukce schodiště

Praha se dohodla s dalšími vlastníky kvůli opravě terasy nad stanicí metra Budějovická. S některými pracemi by se mělo začít ještě letos. Terasa je v havarijním stavu. Chvíli se uvažovalo i o jejím zbourání.

ČT24: Vedení Prahy schválilo dohodu o padající terase na Budějovické. Má umožnit rekonstrukci


Město bez heren

Městská část Praha 7 už je kompletně bez heren a automatů. Její radnice pro hazard vyhlásila nulovou toleranci. Podobně postupují i další radnice, provozovatelé heren se ale brání.

Praha 7: Nulová tolerance hazardu


Reportáž týdne

Prague Playoffs

Do české metropole se po 11 měsících znovu vrátila jezdecká elita spolu se závodem Global Champions Tour. Pražská O2 Aréna se tak na čtyři dny stala hlavním dějištěm světového parkurového skákání.


Pel-mel zajímavostí

Rozšíření letiště

Rozšíření druhého terminálu nebo stavba paralelní přistávací dráhy. Pražské letiště představilo dlouhodobý plán svého rozvoje. V první etapě bude modernizace stát 16 miliard korun. Plány ale počítají s dalšími investicemi.

ČT24: Pražské letiště rozšíří druhý terminál za 16 miliard korun


Pel-mel zajímavostí

Rozpoznávání obličejů

Na mezinárodních letištích v Česku se začnou instalovat kamery, které rozpoznají obličeje a najdou tak třeba celosvětově hledané osoby. Systém by měl být hotový do dvou let. Provoz už se testuje na Letišti Václava Havla.

ČT24: Pražští policisté „otevírají diskusi“ o technologii na rozpoznávání obličejů. Hřib je proti


Pel-mel zajímavostí

Tunel mezi muzei

Na neobvyklém místě otevřelo Národní muzeum novou multimediální výstavu – v tunelu, který spojuje obě jeho budovy. Současná expozice má dvě části – historickou a architektonickou.

Národní muzeum: Momenty dějin


Pel-mel zajímavostí

Kniha Letná

Letná, jedna čtvrť. Kniha, která mapuje výjimečnou městskou část pomocí několika set portrétů místních obyvatel. Na knize se podílel tým sociologů, fotografů a novinářů, kteří ukazují i hlavní místa, kde se na Letné odehrává pouliční život.

Oficiální stránky projektu Jedna čtvrť


Pel-mel zajímavostí

Vánoční strom v Praze

I v Praze na Staroměstském náměstí už stojí letošní vánoční strom. Smrk ze soukromého pozemku v Semilech do hlavního města vezli v noci na úterý ulicemi metropole za doprovodu policie.

ČT24: Poslední cesta ze Semil. Vánoční strom pro Prahu už dorazil na Staroměstské náměstí


Ve stínu sv. Víta

Prohlídka Vodohospodářského ústavu

Co všechno se děje v elegantní budově na břehu Vltavy v Podbabě. Výzkum, kterým se tady vědci zabývají, má opravdu široký záběr. Třeba tu testují i účinnost domovních čistíren odpadních vod.

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka


Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 ST AD HD
ŽánrMagazín