Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

Příběh domu a firmy v ulici V Jámě č. 8

Dům v ulici V Jámě s číslem 8 je spjatý s rodinou Zahradníkových. Ta v něm kdysi provozovala známou firmu na kancelářské potřeby. Asi nejdůležitější částí jejich sortimentu byla úřední razítka se státním znakem.


Metro má nové stanice

Po sedmi letech se v Praze prodlužovalo metro. Na trase A jsou čtyři nové stanice. Červený Vrch, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Stavba úseku trvala 5 let a stála 20 miliard korun.


Vybagrované archeologické naleziště

Neznámý pachatel přebagroval v pražských Ďáblicích archeologické naleziště s fragmenty pravěkého osídlení. Na pozemku chce soukromý investor vybudovat obytnou zónu. Jakoukoli vinu ale odmítá.


Nový skatepark ve Vysočanech

Ve Vysočanech se staví nový skatepark. Bude umístěn pod mostem, který vede na Prosek, na dohled od Vysočanské nádraží. Mladí lidé na prknech se tam budou prohánět už za několik týdnů.


Historie pražského metra

Pražské metro jezdí už skoro 41 let. Hlavní město se pro jeho stavbu rozhodlo v 60. letech. Jako první byla otevřena část současné linky C - stalo se tak 9. května 1974.


Předražená revitalizace Kampy?

60 milionů korun chce dát Praha 1 do opravy Werichovy vily a Parku Kampa. Plány městské části ale narazily na odpor místních. Přijde jim, že město zbytečně vyhazuje peníze, protože na úpravy parku mělo jít dvacet milionů korun bez daně.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD