Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech

Obsah dílu

Přehrát vše

60 let Letenského tunelu

Letenským tunelem denně projede 19 tisíc aut. Je to druhý nejstarší silniční tunel ve městě. Starší je jen tunel Vyšehradský, který otevřeli už v roce 1904. Letenský tunel měří 423 metrů a překonává výškový rozdíl 23 metrů.

video60 let Letenského tunelu
...
video video

60 let Letenského tunelu


Boj o Mariánský sloup

Už přesně 95 let na pražském Staroměstském náměstí nestojí barokní Mariánský sloup. 3. listopadu 1918 ho Pražané strhli na znamení porážky monarchie. Výročí si připomínají hlavně příznivci obnovy sloupu. Jejich občanské sdružení pracuje na replice památky už od roku 1990.

videoBoj o Mariánský sloup
...
video video

Boj o Mariánský sloup


Mahlerovy sady v ohrožení

Mahlerovým sadům na Žižkově hrozí podle místních obyvatel zničení. Větší část parku totiž bude zabírat 18jamkové minigolfové hřiště. Park pod vysílačem se teď bagruje a starousedlíci mají obavy, že nový nájemce ho natrvalo oplotí a omezí sem přístup.

videoMahlerovy sady v ohrožení
...
video video

Mahlerovy sady v ohrožení


Svatovítská katedrála

Stát i církev se chystají na 670. výročí Katedrály svatého Víta na Pražském hradě - uskuteční se příští rok. Zřejmě nejznámější českou stavbu denně navštíví zhruba dva tisíce lidí. A i když se v chrámu bohoslužby konají pravidelně pouze v neděli, svým vnitřním životem žije každý den.

videoSvatovítská katedrála
...
video video

Svatovítská katedrála


Soud o dům v Jelení

Dům v areálu Pražského hradu vrátil Obvodní soud dědicům původních majitelů. Musel vyhovět rozhodnutí Ústavního soudu. Jde o zvrat ve dvě desítky let trvajícím sporu o budovu na velmi lukrativním místě.

videoSoud o dům v Jelení
...
video video

Soud o dům v Jelení


Maxiškolka z unimobuněk

Praha 6 otevřela na Břevnově největší modulovou mateřskou školu ve městě. To, že je postavená z unimobuněk, na první pohled nikdo nepozná. Původní budova, která tu ještě v červnu stála, obsahovala azbest a rekonstrukce by byla velmi nákladná. Radnice proto rozhodla o demolici a výstavbě montované školky.

videoMaxiškolka z unimobuněk
...
video video

Maxiškolka z unimobuněk


Ekologický dům na Smíchově

V Praze 5, v poklidné zahrádkové kolonii, staví parta kamarádů unikátní ekologický dům. Inspirovali se konceptem Michaela Reynoldse, kterému se přezdívá architekt odpadu. Podobné domy z odpadu a zeminy se odborně nazývají zemělodi.

videoEkologický dům na Smíchově
...
video video

Ekologický dům na Smíchově


Nové centrum pro seniory

Radnice Prahy 8 opravila pro penzisty prostory v přízemí polikliniky Mazurská na Bohnickém sídlišti. Je to v v rámci "osmičky" druhé aktivizační místo pro seniory, první je v Ďáblicích. Co do počtu lidí ve vyšším věku je Praha 8 na třetím místě mezi městskými částmi.

videoNové centrum pro seniory
...
video video

Nové centrum pro seniory


Nová publikace Jiřího Všetečky

Neobvyklou procházku českou metropolí nabízí nová fotografická publikace Praha světlem tvořená. Její autor, fotograf Jiří Všetečka, známý třeba díky knížce Pražský chodec, teď představuje snímky, osobní vzpomínky, postřehy a příběhy. Pro fotografy přidal i doporučení a rady.

videoNová publikace Jiřího Všetečky
...
video video

Nová publikace Jiřího Všetečky


Sága rodu Hergetů

Několik cihelen, radotínská vápenka nebo třeba známá vylámaná skalní stěna pod Barrandovem. Málokterá rodina zanechala v Praze tolik stop jako Hergetové. Prvním jejím členem, který přišel do Prahy, byl František Antonín Linhart Herget. Působil jako profesor na Stavovské inženýrské škole a na Karlově univerzitě.

videoSága rodu Hergetů
...
video video

Sága rodu Hergetů


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD