Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech.

Hlavním tématem sobotního pořadu Z metropole budou přívalové deště. Minulou neděli zažilo hlavní město podle meteorologů nejsilnější bouřku letošního léta. Voda nestačila odtékat kanály a rozlévala se do okolí, zatopila stanice metra, sklepy domů, výtahové šachty, některé autobusové a tramvajové spoje musely být odkloněny.

Ve stanicích metra Chodov a Českomoravská hasiči několik hodin odčerpávali vodu z vestibulů. Před anesteziologicko-resuscitačním oddělením Vinohradské nemocnice se vytvořilo obrovské jezero. Nemocnice nepřijímala. Správce obchodní centra Chodov hlásí škody na majetku v řádu statisíců. Voda vyplavila nejen garáže ale také dvě provozovny. Hypermarket zůstane z hygienických důvodů uzavřený minimálně do úterka. Výjezdů k zaplaveným objektů bylo tolik, že profesionální hasiči se neobešli bez pomoci dobrovolných.
Další reportáž se bude zabývat výstavbou městského okruhu a jeho vlivy na životní prostředí. Nejsme proti stavbě tunelů, tvrdí obyvatelé Střešovic. Ale místo toho, aby stavba zaručila dýchání čistějšího vzduchu, se možná stane pravý opak. Jeden z odvětrávacích komínů severozápadní části městského okruhu má být totiž umístěný v pražské Ořechovce – přímo uprostřed vilové čtvrti. Výdechový komín u tunelu, který povede z Myslbekovy na Prašný most, má být vysoký 14 metrů a ročně bude vypouštět o třetinu víc oxidu dusíku než třeba teplárna v Michli, která má komín desetkrát vyšší.
V pořadu se také diváci dozví o plánované opravě Karlova mostu. Na této památce je totiž potřeba rozebrat chodníky, zábradlí a nově stavbu odizolovat. Lidi ale z historické památky nezmizí. Stavba bude totiž trvale přístupná, nikdy nedojde k tomu, že by musel být využíván jiný náhradní přístup. Opravy začnou u Malostranské věže a po částech půjdou po jedné straně na staroměstský břeh. Pak se směr obrátí. První fáze skončí na jaře v roce 2010, pak začne druhá, náročnější, oprava pláště, ta potrvá ještě dalších 8 až 10 let.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3