Tři muži, tři osudová setkání s obávaným žralokem lidožravým. Koprodukční projekt z dílny známého filmaře a potápěče Steva Lichtaga.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tři muži, tři osudová setkání s obávaným žralokem lidožravým.

Tři přátelé se setkávají u pobřeží Jižní Afriky, aby se tváří v tvář střetli s nejobávanějším žralokem. Velkým bílým – lidožravým. Každý z nich se s ním už setkal, každý jinak. Pro potápěče Andrého Hartmana je to téměř běžná schůzka, snad nikdo o tomto predátorovi neví více než on. Mořský biolog Ryan považuje tajemství tohoto dravce za vědeckou výzvu. A nejmladší Mark si stále připomíná hrůzné okamžiky, když ho obrovský bílý žralok při surfování napadl. Díky zkušenému Hartmannovi se Ryan i Mark mohou přiblížit obávanému predátorovi až na dotek. Nakonec se všichni shodují v tom, že tenhle žralok pro ně zůstane už navěky osudovou postavou – opravdovým pánem moří.

Chat

režisér a potápěč

Steve Lichtag

Obdivovatel žraloků Steve Loveček Lichtag, filmař, producent a člen mezinárodní poroty letošního ročníku filmového festivalu EKOFILM je veřejnosti znám především svými filmy o velkých bílých žralocích jako Carcharias – Velký bílý nebo Mýtus jménem žralok.

Česká televize je hlavním mediálním partnerem festivalu EKOFILM.

Ve čtvrtek 1. října 2009


Stopáž53 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrDokument