Jedenáctiletý chlapec je svědkem sebevraždy mafiánského právníka, a tak se stává nástrojem v mocenském boji podsvětí i politiky.
Režie: Joel Schumacher. Scénář: Akiva Goldsman, Robert Getchell. Hrají: Susan Sarandon, Brad Renfro, Tommy Lee Jones, Anthony LaPaglia a další.
Nebezpečný klient

Jedenáctiletý Mark se stane náhodným svědkem sebevraždy mafiánského právníka Jeroma Clifforda, jenž mu před smrtí prozradí úkryt mrtvého těla jedné mafiánské oběti. Jeho svědectví může rozhodujícím způsobem pomoci federálním agentům i státnímu zástupci Royi Foltriggovi, který chce tento případ využít pro své politické ambice. Vyděšený Mark si za ušetřený dolar najme rozvodovou právničku Reggii, s níž se pustí do nerovného boje s mafiánskými zabijáky, vyslanými k jeho likvidaci, i dotěrným státním zástupcem. Snímek režiséra Joela Schumachera Nebezpečný klient je filmovou adaptací dalšího právnického bestselleru Johna Grishama. Hrdinou tentokrát není osamělý právník v nebezpečí, nýbrž značně nesourodá dvojice: malý chlapec a nezkušená, ale velmi odvážná advokátka, která pro chlapce riskuje svoji kariéru a nakonec také svůj život. Situaci jí komplikuje vystrašený klient, který si toho hodně nechává pro sebe. Reggie vzdoruje výhrůžkám mafie i ambicióznímu kolegovi a jeho týmu. Susan Sarandonová byla za svoji roli nominována na Oscara, velkého uznání kritiky se dostalo i dětskému představiteli Bradu Renfroovi (1982–2008), jehož slibnou hereckou kariéru předčasně ukončila silná drogová závislost. Roli státního zástupce Foltrigga přesvědčivě ztvárnil Tommy Lee Jones.

Režie: Joel Schumacher. Scénář: Akiva Goldsman, Robert Getchell. Hrají: Susan Sarandon, Brad Renfro, Tommy Lee Jones, Anthony LaPaglia a další.

Napište nám