Setkání v Praze, s vraždou

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 55  
Sdílet
| Poslat odkaz

nebo se sebevraždou? Jak sešel ze světa muž s temnou minulostí? Detektivní příběh podle stejnojmenného románu Z. Salivarové a J. Škvoreckého (2009). Hrají: P. Liška, I. Janžurová, J. Menzel, J. Tříska, P. Landovský, J. Kašpar, L. Vondráčková, F. Řehák, P. Kříž, J. Pohan, O. Brancuzský, B. Štěpánová a další. Scénář J. Eismann. Kamera J. Šimůnek. Režie J. Němcová

Ve čtvrtek 5. června padla první klapka nového televizního filmu Setkání v Praze, s vraždou, který pro Českou televizi točí režisérka Jitka Němcová. Detektivní příběh, jehož scénář vznikl podle stejnojmenného románu Zdeny SalivarovéJosefa Škvoreckého, se dotýká závažného tématu, totiž jak se to má s potrestáním lidí, kteří se podíleli na zločinech komunismu.

Anka Lomnická (Iva Janžurová) zavítá poprvé od odchodu do exilu do Prahy. Provází ji její dospělá dcera (Bára Štěpánová) se svými poločeskými přítelkyněmi: mladé dámy tvoří saxofonový kvintet a jedou do Prahy na vystoupení. Na tom vystoupení je i Věra Hořejší (Lucie Vondráčková), studentka, se svým přítelem Přemkem Nejezchlebou (Pavel Liška). Přemek je doktor práv, kriminalista. Ukáže se, že Věřin dědeček byl správcem zámku, který Lomnickým patřil, a že se Anka s Věřiným tatínkem (Jiří Menzel) v dětství znala.

Druhá rovina příběhu se soustředí na nalezenou mrtvolu jakéhosi Bubeníka, bývalého mučitele muklů v komunistických lágrech. Přemek tento případ vyšetřuje. Vypadá to na sebevraždu, ale Přemkovi se to nezdá. Věřin tatínek byl rovněž vězněm v padesátých letech a podle všeho Bubeníka znal.

Řešení případu v napínavém filmu, mimochodem plného jazzové muziky, odpoví samozřejmě na otázku, kdo je vrah. Jiné otázky ale položí: jak vést čáru za minulostí, kdo má právo trestat, kdo se vyhýbá soudu.

Scénář napsal zkušený televizní scenárista Josef Eismann.

Kromě výše uvedených herců se ve filmu objeví ještě řada dalších hvězd: po dlouhé době v televizním filmu natáčí u nás Jan Tříska, dále diváci uvidí Pavla Landovského, Jaroslavu Adamovou, Jitku Smutnou, Evu Salzmannovou a další.

Více na portálu ČT24

 • ČT dnes nabídne Setkání v Praze - s vraždou

  4. 1. 2009

  Praha - Detektivní příběh podle stejnojmenného románu Zdeny Salivarové a Josefa Škvoreckého uvede dnes od 20 hodin ČT1. Snímek v režii Jitky Němcové plný jazzové hudby se kromě vyšetřování záhadného úmrtí dotýká i tématu potrestání lidí, kteří se podíleli na zločinech komunismu. V hlavní roli se objeví Iva Janžurová, Pavel Liška, Jan Tříska nebo Jiří Menzel.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • smutná Jitřenka 29. 9. 2014 12:18

  Ještě jednou k JŠ

  Před chvílí jsem odeslala svůj traktát do diskuse pod "Ostrozrakem". A u tohoto díla bych mo…

 • JANKO 28. 9. 2014 23:27

  Výborné

  Výborné, premýšľavé, a krásna hudba Laca Decziho.

 • krfi 16. 9. 2013 01:36

  Ne každé setkání musí být přijemné či zajímavé

  Tato tv detektivka, pakliže to byla detektivka, mě velmi, velmi zklamala. Říci, ž…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 93 minut – Rok výroby: 2009 – D  ST  HD
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady
V HLAVNÍ ROLI ZLOČIN