Přizvat jednou za týden na večeři blba, aby si z něho osazenstvo mohlo dělat srandu, se nemusí vyplatit. Například Pierre se toho svého nemůže zbavit.
Režie a scénář: Francis Veber. Hrají: Thierry Lhermitte, Jacques Villeret, Francis Huster, Daniel Prévost a další.
Blbec k večeři

Nakladatel Pierre Brochant má zvláštní druh zábavy. Jednou týdně se schází se svými přáteli na tzv. "Večeři blbců". Každý má za úkol sehnat na večeři jednoho blbce. Čím větší blb, tím líp – o to větší bude zábava. Tentokrát se Pierrovi podařilo získat jakéhosi Francoise Pignona, který pracuje na berním úřadě. Jeho životní vášní je stavění různých objektů ze sirek. Má dokonce svůj katalog. Je nesnesitelně otravný a nekonečně přihlouplý. Jenže tentokrát to Pierrovi tak snadno neprojde. Při golfu mu vypoví záda, nemůže se ani hýbat a v tom přichází Pignon na večeři. Pierre si jen potřebuje pustit záznamník..., aby si společně s Pignonem vyslechl vzkaz o tom, že ho opouští žena. A tím začínají Pignonovy eskapády, které Pierra psychicky i fyzicky téměř zruinují.

Vynikající situační komedii, jejíž divadelní verze byla uvedena i na našich jevištích, natočil "odborník na komedie" režisér Francis Veber (Hračka, Kopyto, Otec a otec, Uprchlíci), který do hlavních rolí obsadil Jacquese Villereta, Thierryho Lhermitta a Daniela Prévosta.

Napište nám