Michael Douglas jako osamělý policajt v zemi krvavého slunce. Proti zabijákovi, který je tu doma. Americký kriminální thriller.
Dále hrají: A. Garcia, K. Takakura, K. Capshawová, Y. Matsuda a další. Režie Ridley Scott.

Newyorský policejní detektiv Nick Conklin není zrovna příkladem bezúhonného strážce zákona. Nadřízení ho podezírají z braní úplatků, ale protože Nick má velké zásluhy, nikdo proti němu nic nepodnikne. Nick s mladým kolegou Charliem jednou zatkne japonského mafiána Sata, který před jejich očima zavraždil několik dalších členů jakuzy. Když spolu eskortují zatčeného do jeho rodné Ósaky, zabiják jim s pomocí svých kumpánů uteče. Pro Nicka tak začíná jeho nejtěžší případ. V cizím městě, kde platí jiné zákony a jiné zvyklosti, mu totiž není příliš ochotna pomáhat ani místní policie. Nick přesto zjistí, že se ocitl na stopě organizovaných padělatelů peněz. A když Sato brutálně zabije Charlieho, je to pro Nicka víc než jen služební záležitost. Zde totiž nastupuje msta...

Americký film světoznámého režiséra Ridleyho Scotta se z větší části odehrává v japonském velkoměstě. V moderních, ale zároveň chladných a deštivých ulicích Ósaky našel Scott prostředí, které výtvarně navazuje na futuristické kulisy města Los Angeles z režisérova nejznámějšího filmu Blade Runner.

Černý déšť získal dvě nominace na Oscara: za nejlepší zvuk a za střih zvukových efektů.

Napište nám