Berta je malá brýlatá sympatická dívenka, zvídavá a někdy trochu neohrabaná. Vyniká vrozenou inteligencí a nadprůměrnou vynalézavostí. Snad právě pro tyto vlastnosti je předurčena k tomu, aby mohla navázat přátelství s mimozemšťanem.

UFO nehodlá zničit lidskou civilizaci… rozezná dobrého člověka na tisíc světelných let, IQ má jako celá Univerzita Karlova dohromady, změny prostoru i hmoty ovládá jako malou násobilku a vybral si Bertu za svoji kamarádku!

Bertina maminka je vědecká pracovnice, která ráda udržuje svou fyzickou kondici cvičením a občasnou dietou. Po tatínkovi, kreativním redaktorovi, získala Berta velké srdce a trochu nešikovnosti ve věcech všedního života. Rodiče mají několik společných vlastností: milují Bertu, milují život a milují se navzájem. Tu pozemskou lásku vycítí i ufonek a asi je to ve vesmíru taková vzácnost, že je to jeden z důvodů, proč s Bertou a celou rodinou nakonec zůstane.

Nastupme do vesmírného korábu a nechme se unášet fantazií, hravostí i humorem v příbězích scénáristů Ivo Hejcmana a Miroslava Adamce. Komentář čte Jitka Molavcová, hudbu skládá Richard Kolbe. Výtvarnicí kresleného seriálu je Jitka Petrová. Tým zlínských animátorů vede režisér projektu Ivo Hejcman.

Stopáž9 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3