Nikola Votočková a Marek Taclík v pohádce o krásné Kateřině a mladém knížeti, jejichž láska překonala i nástrahy zlé macechy (1999). Dále hrají: H. Ševčíková, E. Geislerová, J. Menzel, J. Špalek a další. Scénář podle Boženy Němcové J. Reichel a J. Vaculík. Kamera R. Pavlíček. Režie K. Hanzlík

Kníže Jan, nový pán kraje (M. Taclík), potká při projížďce v lese zimní vílu, jak se domnívá. Je to Kateřina (N. Votočková), dívka z nedalekého hostince, a on se do ní rázem zamiluje. Chce si ji odvést na svůj hrad a oženit se s ní. Lásce ale hodlá všemi prostředky zabránit dívčina zlá macecha (H. Ševčíková). Když se dozví, že Jan nastoupil službu u krále, zfalšuje dopis knížete a jeho jménem přikáže, aby dívku shodili z hradní věže. Bystrá Eliška (E. Geislerová), mladičká sestra knížete Jana, dopisu nevěří a neštěstí zabrání. Kolik nástrah musí Kateřina vytrpět, než se opět se svým milým setká?

Pohádka vznikla na motivy méně známého příběhu Boženy Němcové Zlá matka a režisér Kryštof Hanzlík ji natočil na hradě Křivoklát.

Napište nám