Second Life – nový internetový fenomén, kterému podléhají jednotlivci i firmy. Není to počítačová hra, ale svou přitažlivostí se jí hravě vyrovná. Na kloub věci se snaží přijít Média a svět.

Téma: Druhý nebo první život?
Hosté: Jiří Malina, zástupce ředitele Českého rozhlasu Online
Tomáš Baldynský, novinář
Marcel Šebek, právník
Martin Dvořák, starosta virtuálního města Bohemia
Moderátor: Václav Sochor

Na internetu se šíří nový fenomén: virtuální život Second Life. Tento projekt bývá někdy nepřesně označován za počítačovou hru. Jenže, může se počítačová hra stát realitou? Někteří obyvatelé virtuálního ostrova Second Life se nechávají pohltit děním na monitoru tak, že se tento jejich druhý život stává někdy i prvním. Second Life má svá pravidla, ekonomiku i měnu. Jak se žije prostřednictvím tzv. avatara elektronického vtělení? A proč do této virtuální reality vstupují jednotlivci i firmy? I o tom budou další Média a svět na ČT24.

Proč deníky píšou, co píšou a televize vysílají, co vysílají? Odpověď hledá týdeník věnovaný nejen světu novin, časopisů, televizí a rádií, ale také internetu, reklamě, public relations nebo marketingu. Týden co týden aktuální téma a k němu dva hosté s odlišnými názory na věc. Každé téma navíc glosuje pestrá směs více než desítky odborníků panelu pořadu napříč zmíněnými obory.

Preméra vždy v neděli v 16:33 na ČT24

E-mail: mediaasvet@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2008
 P 4:3