Zprostředkovávají informace o dění doma i v zahraničí, ale co se děje v jejich světě?

Internetová televize Stream – původně začínala jako pirátská a to se muselo změnit, jinak by nemohly proběhnout její mediální zásnuby s portálem Seznam.cz. Od jara 2007 běží Stream.cz v ostrém provozu a návštěvnost jeho videí stoupá. Spolupracovat se Streamem začal i zpěvák Daniel Landa a jeho manželka Mirjam – ta jako režisérka jeho show Peklo. K vidění jsou i další videa: třeba čtvrtníčkovsko-lábusovská Gynekologie nebo nekonečný seriál Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera Tlučhořovic rodinka.

Přes nemalé investice, které do své tvorby Stream musí vložit, je pak pro někoho výsledek mnohdy tristní. Kritikové říkají, že to všechno funguje způsobem: dejte někomu videokameru a on vám něco k popukání originálního natočí. Platí to nebo ne?
„Internetovou televizi ze Streamu chceme udělat postupně, a to tak, abychom zaujali co nejširší spektrum uživatelů internetu – hlavně obsahem. Seznam.cz ale nepřipravuje program,“ říká v reportáži Petra Vybírala mluvčí Seznamu.cz Rita Gabrielová. „My sami se rozhodujeme, jestli půjdeme cestou videoserveru nebo opravdové internetové televize,“ připojuje její kolega, výkonný ředitel Streamu Petr Bednář. A zajímavé bude sledovat, jak to bude u těchto televizí s reklamou, podotýká dál šéf portálu Atlas.cz Pavel Doležal.
Jsou tedy před Streamem nadějné vyhlídky a může s optimizmem vyhlížet do budoucnosti? Je spojení úspěšného Seznamu se Streamem sňatkem z rozumu, nebo jen byznys model, jehož funkčnost se uvidí? O odpovědi nejen na tyto otázky požádal moderátor Daniel Köppl streamáckého generálního ředitele Miloše Petanu. Do studia přijde ještě s Mirjam Landovou a šéfem marketingu společnosti ARBOmedia Štěpánem Woldem.

Proč deníky píšou, co píšou a televize vysílají, co vysílají? Odpověď hledá týdeník věnovaný nejen světu novin, časopisů, televizí a rádií, ale také internetu, reklamě, public relations nebo marketingu. Týden co týden aktuální téma a k němu dva hosté s odlišnými názory na věc. Každé téma navíc glosuje pestrá směs více než desítky odborníků panelu pořadu napříč zmíněnými obory.

Preméra vždy v neděli v 16:33 na ČT24

E-mail: mediaasvet@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3