Zprostředkovávají informace o dění doma i v zahraničí, ale co se děje v jejich světě?

Od soboty 1. prosince 2007 stane v čele zpravodajství České televize nový ředitel. Zdeňka Šámala odcházejícího do komerční stanice nahradí Milan Fridrich. Právě jeho vybral generální ředitel ČT Jiří Janeček z několika kandidátů, mezi nimiž figuroval kupříkladu šéfredaktor redakce zpravodajství Michal Petrov nebo šéfredaktor redakce zpravodajství ČT Ostrava Karel Novák.

O volbě generálního ředitele, o jednotlivých kandidátech i o veškerých aktuálních aspektech veřejnoprávního televizního zpravodajství budou debatovat nejen hosté ve studiu, Zdeněk Šámal a Milan Fridrich, ale také několik osobností v reportáži Petra Vybírala. Ten oslovil Michala Petrova, tiskového mluvčího ČT Ladislava Štichu a vedoucího redaktora rubriky kulturního zpravodajství Otakara Svobodu. Hovořit budou zejména o lidech tvořících zpravodajství a ve zpravodajství pracujících.
Zdeněk Šámal, který poskytne svůj poslední rozhovor na půdě ČT, nastoupil do České televize 1. ledna 1993 po absolvování fakulty. Proslul jako zahraniční zpravodaj z Ruska, jeho kariéra se vyvíjela úspěšně až do roku 2001, kdy byl z Kavčích hor odvolán. Soudil se se všemi řediteli, kteří se pak v ČT vystřídali. Teprve s Jiřím Janečkem dospěli k vzájemnému souladu. Tehdy se vrátil rovnou na post ředitele zpravodajství. Mezitím pracoval v časopisu Týden, Instinkt a na Slovensku rozjížděl zpravodajský kanál TA3.
Milan Fridrich, kterého moderátor Petr Skočdopole uvítá v relaci Média a svět naopak poprvé, začínal v rozhlasu. Známé jsou jeho Obrázky z Provence a sloupky v Pražském deníku nebo v příloze Hospodářských novin. V České televizi je od 1. července 2005. Šéfoval Dobrému ránu, které pod jeho vedením doznalo nemalých změn.
Pravidelný diskusní pořad Média a svět tuto neděli přivítá ve studiu odcházejícího a nového ředitele zpravodajství ČT. Debatu o minulosti, současnosti a budoucnosti zpravodajství v televizi veřejné služby uvede 2. prosince kanál ČT24 od 16.33 hodin.

Proč deníky píšou, co píšou a televize vysílají, co vysílají? Odpověď hledá týdeník věnovaný nejen světu novin, časopisů, televizí a rádií, ale také internetu, reklamě, public relations nebo marketingu. Týden co týden aktuální téma a k němu dva hosté s odlišnými názory na věc. Každé téma navíc glosuje pestrá směs více než desítky odborníků panelu pořadu napříč zmíněnými obory.

Preméra vždy v neděli v 16:33 na ČT24

E-mail: mediaasvet@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3