Mají média otisknout nebo odvysílat vulgární slovo, když ho použije americký prezident? Tento problém řešili američtí novináři po summitu G8 v ruském Petrohradě, kdy zapnutý mikrofon nechtěně „odposlechl“ část konverzace mezi americkým prezidentem Bushem a britským premiérem Blairem. Tím slovem je anglické „shit“, a Bush ho pronesl v souvislosti s tím, jak si představuje řešení současného konfliktu na Blízkém východě.

Tématem pořadu Média a svět s datem 30. 7. bude jazyk, kterým na nás mluví média. Čeština se v nich znatelně uvolňuje a přibližuje se mluvě na ulici. Na tom se shodují jak jazykovědci, tak samotní novináři. Petr Skočdopole si o češtině tištěné i mluvené bude povídat s jazykovými poradci Jaromírem Slomkem (časopis Týden) a Petrem Vybíralem (Česká televize).

Proč deníky píšou, co píšou a televize vysílají, co vysílají? Odpověď hledá týdeník věnovaný nejen světu novin, časopisů, televizí a rádií, ale také internetu, reklamě, public relations nebo marketingu. Týden co týden aktuální téma a k němu dva hosté s odlišnými názory na věc. Každé téma navíc glosuje pestrá směs více než desítky odborníků panelu pořadu napříč zmíněnými obory.

Preméra vždy v neděli v 16:33 na ČT24

E-mail: mediaasvet@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3