Nedělní mediální magazín bude tentokrát ve znamení digitalizace. Do studia zavítá vedoucí Projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš, který vysvětlí, v čem vlastně proces digitalizace spočívá nebo s kolika digitálními kanály mohou diváci České televize počítat (zatím kromě dvou základních má digitální dva – ČT24 a ČT4 Sport).

Digitalizace ale není jen technický problém. Přelomový proces zamotává také hlavy politikům. Nová pravidla vysílání má určit diskutovaná novela mediálního zákona. Množí se ale i tvrzení, že pro samotné licencování není novela vůbec potřebná. To ostatně podpořila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která na schválení novely nečekala a udělila již prvních šest digitálních licencí. Televize, které licenci obdržely (Óčko, Febio TV, TV Barrandov, TV Pohoda, Z1 a RTA), představíme v krátkých medailoncích.

Proč deníky píšou, co píšou a televize vysílají, co vysílají? Odpověď hledá týdeník věnovaný nejen světu novin, časopisů, televizí a rádií, ale také internetu, reklamě, public relations nebo marketingu. Týden co týden aktuální téma a k němu dva hosté s odlišnými názory na věc. Každé téma navíc glosuje pestrá směs více než desítky odborníků panelu pořadu napříč zmíněnými obory.

Preméra vždy v neděli v 16:33 na ČT24

E-mail: mediaasvet@ceskatelevize.cz

Stopáž26 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3