Vedlejší efekty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jedno téma, spousta úhlů pohledu a mnoho otázek. Ptejte se v přímém přenosu i vy! Rozloučili jsme se s Janem Kaplickým. Pomůže paradoxně úmrtí dotáhnout jeho projekty v Česku? Byl opravdu vizionářem nebo jen jedním z mnoha, jak tvrdí jeho kritici? Je namístě prosazovat dostavbu chobotnice, která je nyní zablokovaná? Diskutujte ve Vedlejších efektech.

Vedlejší efektyVedlejší efektyVedlejší efektyVedlejší efekty

Moderují Vendula Krejčová a Barbora Kroužková

Vedlejší efekty a Jan Kaplický

Rozloučili jsme se s Janem Kaplickým. Pomůže paradoxně jeho úmrtí dotáhnout projekty, na kterých pracoval v Česku? Byl opravdu vizionářem, nebo jen jedním z mnoha, jak tvrdí jeho kritici? Je namístě prosazovat dostavbu chobotnice, která je nyní zablokovaná? Diskutujte ve Vedlejších efektech.

Projekt nové národní knihovny od Jana Kaplického rozdělil českou společnost. Od chvíle, kdy jeho návrh vyhrál mezinárodní soutěž, se k jeho práci vyjadřoval veřejně kde kdo. Často to byly spíš „dojmy“ než „pojmy“. Odborné názory zcela utichly ve chvíli, kdy se do věci vložili politici. Z tábora kaplického příznivců zaznívá, že přenesení sporu o návrh projektu i do osobní roviny architekt špatně snášel a útoky některých jeho odpůrců mu na zdraví nepřidaly.

Na příští týden jsou plánované demonstrace, které mají stavbu národní knihovny na Letné podpořit. Je to ale vůbec reálné? Zanechal Jan Kaplický projektovou dokumentaci v takové fázi přípravy, že je možné budovu postavit bez něj? Nyní to vypadá, že stavit by se mohlo až po změně politického rozhodnutí. Je to reálné? A bylo by to správné? Diskutujte ve Vedlejších efektech. Zajímají nás vaše názory!

Vedlejší efekty a Jan Kaplický

Jak na vás působilo dění kolem návrhu nové budovy národní knihovny?

7 hlasů a) Vše v pořádku. Byla to svobodná diskuse o projektu. 47 hlasů b) Bylo to nedůstojné. Z diskuse se stala fraška. 4 hlasy c) Nevím. Obě strany udělaly chyby. Celkem 58 hlasů

Přehrát video

Diskuse diváků
 • sudeťák 18. 9. 2020 02:04

  Hájek 1 : ty dvě nuly 0

  "To je manipulace a mystifikace par excellence v přímĂ©m pĹ™enosu a jsem velice …

 • kamila 29. 1. 2012 13:11

  kdyby nebyla nabĂ­dka ze strany prostitutek

  tak by se mohlo stát, Ĺľe muĹľi, kteří nejsou schopni si sehnat partnerku, by se…

 • Irena 25. 1. 2012 21:09

  Krajná pravica- podporuje neonacizmus!

  IsteĹľe, tĂ­ Äľudia nevnĂ­majĂş neonacizmus ako formu terorizmu, ktorĂ˝ch sato netĂ˝k…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – P
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu