Jiskra, která mezi nimi přeskočila, se rozhořela ve zničující plamen. Jeremy Irons a Juliette Binocheová v dramatickém příběhu zakázané lásky. Britský film.
Dále hrají: M. Richardsonová, R. Graves, I. Bannen aj. Režie: Louis Malle.

On je vážený člen konzervativní strany a má před sebou skvělou politickou kariéru. Ona je snoubenkou jeho syna. Měl mezi nimi vzniknout otcovsko-dceřinný vztah. Ale jiskra, která mezi nimi při jejich prvním setkání přeskočila, se rozhořela ve zničující plamen. Stephen by si v životě nemyslel, že je schopen takového citu, takové vášně. Vše ostatní kromě Anny pro něj přestalo existovat. Nedovede si představit, že by se jí měl vzdát. Ale ona se má stát ženou jeho syna...

První anglický film režiséra Louise Mallea, natočený podle románu Josephine Hartové. V jedné recenci se o něm říká: "Je to ten druh filmu, jaký ti, jež nikdy neprožili takovou vášeň a touhu, zatratí. A ti, kteři ji prožili, beze zbytku vychutnají..."

Miranda Richardsonová byla za svou roli Stephenovy manželky nominována na Oscara i Zlatý glóbus za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli. Zbigniew Preisner, autor hudby, získal Cenu losangelských filmových kritiků.

Napište nám