60 Blahoslav Smišovský: „Zahrada Moravy“ – hudební cyklus o významných osobnostech, které ovlivnily českou dechovou a lidovou hudbu (2009). Připravil a pořadem provází J. Pospíšil. Režie R. Tesáček

V dalším pokračování cyklu Za vesnickými muzikanty vás dnes pozveme na jižní Moravu, kde se setkáme osobně se Slávkem Smišovským, který je nejen autorem mnoha pěkných písniček, ale i uznávanou osobností v žánru české melodické muziky, hlavně dechové hudby. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma a nebo také do hospůdky, proto vykročíme z té, kterou má náš dnešní protagonista nejblíže, a to je Měšťanská hospůdka. Tak zní mimochodem i název jedné z jeho populárních písniček.

Slávek Smišovský – vlastním jménem Blahoslav – je skvělý skladatel, jako muzikant si poradil s mnoha nástroji. Vystudoval Filosofickou fakultu, je velice přemýšlivý, citlivý, slušný i velkorysý. Jeho filosofické úvahy, nejen o hudbě, jsou plné nadčasové pravdy, stejně jako jeho písničky, které umí potěšit nejen dnes, ale jistě dokáží oslovit i mnohé generace příští.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 4:3
ŽánrHudba