Láska mezi dvěma opičkami je stejně opravdová jako láska mezi lidmi a obě musí čelit smrtelnému nebezpečí. Francouzsko-indický dobrodružný film.
Hrají: R. Cavanah, Tabu, N. Auffretová, K. Tyabji, S. Kean, J. Jaafferi, klan opiček-makaků a další. Režie Fred Fougea.

Kdesi v divokých horách jižní Indie je v džungli skryt prastarý palác opičího krále Hanumana. Tomův otec tu kdysi prováděl archeologický výzkum. Palác chátrá a obývá ho jen klan opiček - makaků s králem Dlouhým Špičákem. Právě jemu se jednoho dne narodila dcera Džíla. Ve stejný den přišel na svět i malý Hanú, jehož otce nikdo neznal. Jeho první kroky vedly k princezně, čímž si vysloužil nenávist Dlouhého Špičáka. Zamilované opičky spolu utečou a Dlouhý Špičák jim přísahá pomstu. Mezitím se v Londýně koná aukce uměleckých předmětů a Tom s hrůzou zjišťuje, že jedna ze soch pochází z paláce opičího krále. Rozhodne se vydat do Indie, do hor opičího království, aby zabránil dalšímu drancování vzácné památky. Jenže ve vesnici u paláce zatím vyrostla jeho kamarádka z dětských let do krasavice na vdávání...

Film natáčený v divokých horách Karnataky v jižní Indii, je dnes naprosto unikátní ukázkou práce s živými zvířaty. Klan makaků, jehož příběh sledujeme se zatajeným dechem, zejména v akčních scénách, ve filmu suverénně zastane své herecké party. Příběh lásky a dobrodružství opičáčka Hanúa a princezny Džíly se směle vyrovná velkým milostným příběhům lidským. Pohádkový příběh, v němž ožívá prastará indická legenda Rámajána s tajemstvím nesmrtelného opičího krále Hanumana, patří díky velkolepým exteriérům, skvělé kameře, zdařilé hudbě a fascinujícím výkonům malých opiček k ojedinělé rodinné podívané.

Napište nám