Erik prožil bohatý život – pracovní i osobní. Pošetilosti, jako jsou srazy spolužáků, neřešil. Dnes vidí věci jinak. Času má více a k tomu vzpomínky na skvělý studijní rok v Anglii. Najde svoje kamarády? Míša nikdy nezažila pohlazení od vlastního táty. Při pohledu na své dcerky, jak si hrají s tatínkem, ji trochu bolí u srdce. Splní si přání a obejme poprvé v životě svého tátu? Režie M. Dvořáček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Poválečná doba přinesla nový elán do života všech, kteří přežili. Novou naději, očekávání, touhu a přání lepší budoucnosti. Několik studentů mělo štěstí vyjet do Anglie, aby se mohli vzdělávat a poznávat cizí zemi s možností se rozvíjet, učit se angličtinu a zhodnotit tak co nejlépe svůj budoucí život. Pan Erik byl jedním z nich. Prožil rok na studiích v Anglii. Ta doba a tehdejší spolužáci v něm zanechali hlubokou vzpomínku. Znalost angličtiny v životě zúročil více než dobře, pracoval v zahraničí, a možná i proto své kamarády více jak 60 let neviděl. Jak žili? Uspěli jako on? Je možné, že kvůli r.1948 měli někteří omezené možnosti a cesta do Anglie byla jejich posledním cestovatelským zážitkem! Dnes je těmto studentům přes 80 let. Je na čase se sejít! Pozná Erik své kamarády? Bude se mít ještě s kým sejít?

Míša je jedním z dětí, které vyrůstalo bez vlastního otce. Matka partnera měla, Míša si logicky myslela, že on je jejím otcem. Nikdy si ale dost neporozumněli. Svou nelibost projevovala po svém. Záškoláctví, pobyt ve výchovném ústavu…byly jen revoltou v dané situaci. Až do 18 let Míša nevěděla, že otčím není pravý otec! Přesto je dnes Míša milující matkou dvou malých dcer. Při pohledu na partnera, jak si hraje s dcerkami, jak je má rád, ji stále více trápí smutek z toho, že sama pohlazení táty nezažila. Od babičky věděla, že o ní věděl, že ji choval v náručí a přesto ji musel opustit. Proč? Proč napořád? Míša by si přála, aby její setkání s otcem mělo dobrý konec. Přesto se bojí. Oprávněně?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrZábava