POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Exekuce II.

Exekuce II.

S viceprezidentem exekutorské komory Mgr. Jiřím Proškem jsme se nedávno zabývali situací, kdy se podnikatel či firma dostane od dluhů až k exekuci. Podívejme se dnes na tento stav z opačného pohledu – pohledu věřitele. Mimochodem začněme třeba tím, že každý podnikatel se zcela jistě někdy věřitelem stane. Stačí totiž málo.

Rozhovor- 1. část

Rozhovor- 1. část

Ing. Jiřím Pelákem z VŠE Praha o defraudacích v účetnictví - co je možné, jak se to dá odhalit, jaká je prevence, atd.

Tesař

Tesař

Pan Josef Haitl vybudoval společně se svými syny tesařskou firmu, která je v regionu velmi úspěšná. Po letech ale onemocněl a firmu předal jednomu ze svých synů. A brzy se ukázalo že tatínkova škola i Adamova práce vedly k úspěchu. Adam získal v loňském roce titul živnostník roku Moravskoslezkého kraje.

Rozhovor- 2. část

Rozhovor- 2. část

Ing. Jiřím Pelákem z VŠE Praha o defraudacích v účetnictví - co je možné, jak se to dá odhalit, jaká je prevence, atd.

Podpůrné bydlení

Podpůrné bydlení

V minulém vydání POKRU jsem otevřeli cyklus o podpůrných programech Ministerstva pro místní rozvoj. 1. díl představil Státní fond rozvoje bydlení /SFRB/ a jeho program na podporu výstavby či rekonstrukci sociálních bytů. Ve 2. díle představíme projekt MMR „Podpůrné bydlení“, který dotuje výstavbu, respektive, rekonstrukce tzv. chráněných bytů. Vesměs jde o domy a byty s pečovatelskou službou. Pro příklad jsme si zajeli do Benešova, kde rekonstrukcí nedostavěného a opuštěného hotelu v centru města vytvořili 31 bytových jednotek pro důchodce. Investici 28 miliónů podpořilo MMR částkou 16 miliónů korun. Ministerstvo těmito dotacemi zároveň podporuje podnikatele v regionu, kteří se do realizace projektů zapojují jako dodavatelé nebo subdodavatelé.

Pivovar

Pivovar

Jihomoravský pivovar existuje už 712 let. Od roku 1910 se tu vystřídalo 42 sládků a 13 ředitelů. Tím posledním je ing. Jiří Fusek, který pivovar zakoupil ve veřejné dražbě. Pan Fusek chtěl v pivovaru zachovat tradiční výrobu. Ta je ale až 40x dražší, než při vyžití moderních technologií.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín