POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Majitel divadla

Majitel divadla

Michalu Kocourkovi dodnes někteří jeho přátelé říkají „malej Menšík“ – určitě si ho vybavíte v nesmrtelné komedii Což takhle dát si špenát – právě tam hrál „zmenšeného“ Vladimíra Menšíka. Na svém kontě má dodnes zhruba 70 filmů a inscenací. Na začátku 90. let ale role přestaly přicházet a on se vrhl na podnikání!

Rozhovor 1.část

Rozhovor 1.část

Rozhovor s advokátním koncipientem mgr. Ivo Štorkem. Téma: „dohoda o odpovědnosti za schodek na svěřených hodnotách, které je zaměstnanec povinen vyúčtovat“ – jednoduše řečeno: Dohoda o hmotné zodpovědnosti.

Ambulantní prodej

Ambulantní prodej

Během této „lahůdkové“ reportáže se vám možná začnou sbíhat sliny – navštívíme totiž jedno soukromé lahůdkářství. I za normálních okolností musí konkurovat velkým obchodním řetězcům, jak se jim daří teď v době krize? Možná vás budou inspirovat!

Domy z továrny

Domy z továrny

V poslední době stále více slýcháme, jak hospodářská krize ovlivňuje obchody a výrobu, stavebnictví nevyjímaje. Přesto jsou firmy, které se dovedou těmto nástrahám vyhnout a ještě se dokážou prosazovat na trzích mimo naši republiku.

EU

EU

Evropský patent je svazkem národních patentů. Jedná se o system 35 evropských patentů. O snaze založit nový patent společebství a o úskalích stávajícího systému s ředitelem patentového odboru.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín