POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Jak se podniká antikvářům

Jak se podniká antikvářům

Už více než půl století funguje v centru Prahy velký antikvariát. Od roku 1998 ho provozuje Tomáš Maděra. Každý měsíc nakoupí a prodá tisíce knížek. Kdyby pan Maděra v roce 2000 nevsadil na internet, dnes už by nejspíš kamenný obchod na této lukrativní pražské adrese finančně nezvládl. Prodej knížek prostřednictvím internetu mu dnes přináší 60 % obratu a neustále narůstá. Objednané knihy zasílá do Anglie, Francie, ale i do Ameriky nebo Japonska.

Rozhovor 1.část

Rozhovor 1.část

Rozhovor s advokátkou JUDR. Marilou Kokešovou o zkrácených pracovních úvazcích. Jak může podnikatel v době krize a omezení výroby využít těchto flexibilních pracovních poměrů.

Mediální trenérka

Mediální trenérka

Ona sama je mediálně známá a zkušená moderátorka. S mikrofonem v ruce jí lze také vídat na společenských akcích, kongresech nebo tiskových konferencích. Štěpánka Duchková začala podnikat právě díky své profesi.

Nábytek na vývoz

Nábytek na vývoz

Truhlářství Ladislava Zátroka funguje v Chudonicích od devadesátých let. Ani v době celosvětové krize nemá firma nouzi o zakázky. 80 procent originálního selského nábytku putuje do ciziny – především do Francie, Německa a také do Itálie. Ročně firma vyveze nábytek za zhruba tři a půl milionu korun.

Dotace EU – Inovace – Inovační projekt

Dotace EU – Inovace – Inovační projekt

Firma, vyrábějící speciální vrata proti povodním, požárům v rámci programu MPO podnikání a inovace získala příslib veřejné podpory na nákup strojů a technologií. Bude vyrábět speciální zábrany proti záplavám, které se po okrajích nafouknou a na čas utěsní garáž nebo plot proti vodě.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín