Stejné tváře, nové příběhy

První jedenáctidílná série příběhů čtyř hrdinů – Zuzany, Katky, Michala a Honzy – se uzavřela, ale jejich osudy ani zdaleka ne. Všichni čtyři mají před sebou zajímavou cestu, plnou dramatických zvratů. Vracejí se spolu se svými rodiči a kamarády a prožívají další příjemná i nepříjemná překvapení, která jim život ve světě dospělých nachystal. Do jejich osudů výrazně zasáhnou také nové postavy, které se v seriálu objeví.

S hrdiny Dobré čtvrti se diváci první série rozloučili krátce po maturitě. Uběhlo téměř tři čtvrtě roku a čtyřlístek spolužáků se setkává znovu. Na starých místech, v ulicích stejného města, stejné čtvrti, se kterou jsou tak těsně svázaní. Jsou jen o něco málo dospělejší a vyzrálejší. Jejich příběhy spojují základní motivy – hledání vlastní identity, hledání síly k odpouštění a velkorysosti, hledání stabilního bodu, který si všichni čtyři spojují s představou poklidného domova a lásky. Nikdo z nich ale ještě neví, že štěstí vždycky neznamená splnění všech přání.

Kromě Katky mají naši hrdinové gymnázium definitivně za sebou. Michal studuje elitní soukromou vysokou školu ve Švédsku a Honza sociologii. Zuzana, kterou nepřijali na medicínu, se znovu připravuje na přijímačky.

Naše vyprávění začíná před Silvestrem. Zuzana, Katka a Honza připravují se svými bývalými spolužáky parádní mejdan na oslavu příchodu Nového roku ve vilce paní profesorky Svobodové. Chybět bude nejen neoblíbená Bára ale i Michal, který přijel na vánoční svátky domů a silvestrovský mejdan chce strávit ve společnosti svých nových švédských spolužáků. Tuhle jedinečnou noc ale nakonec mnozí z nich prožijí úplně jinak, než si sami představovali, a jejich osudy se znovu nečekaně proplétají…

Scénář: Lucie Konášová
Dramaturgie: Marča Arichteva
Hudba: Michal Pavlíček
Výtvarník kostýmů: Petr Kolínský
Architekt: Milan Býček
Hlavní kameraman: Antonín Chundela
Vedoucí výrobní štábu: Vladimír Kořínek
Režie: Karel Smyczek