Oba soupeřili o její srdce. Jeden obětoval všechno, co vlastnil, druhý to, čemu věřil. Americký film s Kennethem Branaghem v jedné z hlavních rolí.
Dále hrají: M. Stoweová, W. Hurt, N. P. Harris, R. Loggia, J. Sommer, B. Dannerová a D. Byrd. Režie: Lesli Linka Glatterová.

Do Ameriky třicátých let je zasazen děj dramatu, který vypráví o hlubokých lidských citech a netušených vášních. Zámožní manželé Arthur a Eleanor Barretovi žijící v Bostonu marně čekají, až budou mít vlastní dítě, a tím také budoucího dědice. Odmítají adopci, v které vidí příliš velkou potupu. Přitažlivá a citlivá Eleanor ale příliš touží po mateřství a neplodnost Arthura ji v tom nemůže zastavit. Proto si s manželem najmou "služby" nadaného harvardského studenta práv Rogera Martina. Právě on má přivést Eleanor do "požehnaného stavu". Ke zkomplikování jejich pečlivě tajeného plánu nečekaně přispěje kněz Michael McKinnon... Retro vyprávěný příběh natočila režisérka Lesli Linka Glatterová, která nabízí zamyšlení nad postavením intelektuálně zaměřené ženy ve společnosti třicátých let, stejně jako nad složitostí a křehkostí ženského práva při darování nového života. Pod jejím režijním vedením herečka Madeleine Stoweová (Generálova dcera) ztvárnila roli krásné Eleanor. Další dvě hlavní úlohy vytvořili Kenneth Branagh (Hamlet, Mnoho povyku pro nic, Znovu po smrti) - kněz Michael McKinnon a William Hurt (Jediná správná věc) - jako finančník Arthur Barret.

Napište nám