Všechno zlé jednou přebolí. Ale proč to muselo být? Britsko-americký film, natočený podle románu Johna Kennedyho Toolea.
Hrají: G. Rowlandsová, J. Tierney, D. Scarwidová, D. Leary aj. Scénář a režie: Terence Davies.

Dětství si člověk většinou připomíná s jistou dávkou nostalgie a sentimentu. Zapomene to ošklivé, nepříjemné a frustrující a ponechá si vzpomínku na ta "báječná léta", kdy byl život tak jednoduchý a bezproblémový, kdy se před ním tak mnohoslibně otevíral celý širý svět... David takhle na své dětství nikdy vzpomínat nebude. Léta dospívání, strávená v malém venkovském městečku amerického státu Georgia po boku hrubého, násilnického otce a slabé, psychicky labilní matky, citlivého, samotářského chlapce neodvratně poznamenala a budou zřejmě vždycky patřit spíš k černým můrám jeho paměti. Jediným světlým bodem jeho vzpomínek bude navždy teta Mae, která se k nim jednoho dne na pět let nastěhovala. Ta dokázala do jeho pustého, prázdného života vnést vzruch, kouzlo, dobrodružství...

Natočeno podle románu Johna Kennedyho Toolea, který autor napsal ve svých šestnácti letech jako příspěvek do literární soutěže.

Napište nám