Když báječnou ženskou potká báječnej chlap, může i láska být věčná. Paul Newman v hlavní roli amerického filmu.
Dále hrají: J. Woodwardová, R. S. Leonard, M. Welshová, K. Sedgwicková, B. Dannerová, S. Callow a další. Režie: James Ivory.

Advokát Walter Bridge patří ke generaci tvrdých, vždy elegantních mužů, kteří za neprůhlednou slupkou ukrývají pevné city a vztahy k těm nejbližším. Jeho laskavá žena India zbožňuje krásné věci a své děti. Téměř "dokonalý svět" Bridgeových občas naruší období dospívající Douglas, anebo když se starší dcera Karolína rozhodne, že se provdá za nápadníka, s nímž rodiče nesouhlasí. Pevné místo v životě však nachází Walter a India vždy ve vzájemném manželském pochopení a teleranci...

Nostalgická atmosféra Kansas City v třicátých a čtyřicátých letech, odrážející se na osudech jednoho manželského páru, a citlivě vystavěné herecké výkony, to jsou hlavní kvality filmu, který natočil známý režisér James Ivory (Divoký večírek, Howards End, Soumrak dne). Pod jeho vedením hlavní postavy ztělesnili Paul Newman (Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid, Život a doba soudce Roy Beana, Podraz, Harry a syn) a Joanne Woodwardová (Rachel, Rachel, Tři tváře Evy, Vliv gama paprsků na měsíčky zahradní, Skleněný zvěřinec, Letní naděje, zimní vzpomínky), které manželské pouto spojuje i ve skutečném životě.

Napište nám