Spisovatel Harry Block svou úspěšnou knihou zklamal příbuzné i přátele, zůstal zcela opuštěn a prožívá životní krizi. Americká komedie.
Hrají: W. Allen, K. Alleyová, R. Benjamin, J. Davisová, E. Shueová, B. Balaban, H. Goodmanová, E. Lloyd, B. Crystal, D. Mooreová, M. Hemingwayová, A. Irvingová, C. Aaronová, S. Tucci a další. Scénář a režie: Woody Allen.

Nervózní, neurotický a do sebe zahleděný spisovatel Harry Block přestává počítat své ženy, skleničky alkoholu i okamžiky úplného zhroucení. Také s psaním to nemá jednoduché, chybí mu inspirace a přízračné i reálné postavy se prolínají do děje jeho vysněných i skutečných příběhů. Stárnoucí Harry zjištuje, že přenášet svůj život do románů se nevyplácí. Díky své tvůrčí metodě se musí připravit na ledacos nepříjemného ... Scenárista a režisér Woody Allen natočil komedii, v níž fikce a skutečnost dokonale splývá (často se dotýká i vlastního soukromého života). Příběh dokázal "nabít" množstvím originálních gagů a ve svých absurdních "filozofických" dedukcích, partnerských glosách, uštěpačných sarkasmech či výletech do světa fantazie - přitom zůstává neobyčejně působivý. Úlohu spisovatele Harryho Blocka ztvárnil Woody Allen, který se obklopil hvězdnou sestavou hereckých kolegů. Postavu Doris vytváří Caroline Aaronová (Alice, Samotář v Seattlu), Judy Davisová (Manželé a manželky, Nezvaný host) hraje Lucy. V dalších rolích se představí Elisabeth Shueová (Opustit Las Vegas, Svatý), Kirstie Alleyová (Kdopak to mluví), Billy Crystal (Když Harry potkal Sally), Richard Benjamin (Krásná mimozemšťanka), Demi Mooreová (Duch, Navždy spolu), Stanley Tucci (Žranice), Robin Williams (Král rybář, Mrs. Doubtfire - táta v sukních), Mariel Hemingwayová (Temný úplněk) a Amy Irvingová (Carrie, Hry lásky).

Napište nám