Život nabízí tisíce cest. A mnohdy rozhoduje jediný zlomek vteřiny. Gwyneth Paltrowová v hlavní roli britské romantické komedie.
Dále hrají: J. Hannah, J. Lynch, J. Tripplehornová a další. Režie Peter Howitt.

Jakou roli hraje v našem životě náhoda? A na jakých maličkostech někdy závisí náš další osud! Co by bylo, kdyby se v jednom konkrétním okamžiku stalo něco úplně jiného, než co se stalo skutečně? Kdybychom nezvedli ten telefon, nechtěli přejít ulici, nešli do toho kina, kdybychom udělali tu zkoušku, chytili ten vlak... Kolikrát každého z nás podobná myšlenka napadla! Jenomže kdyby, jak známo, jsou chyby, život je jen jeden a nedá se změnit.

Ve filmu, ovšem, je možné všechno. Pro Helen, mladou zaměstnankyni jedné londýnské PR agentury, se po jejím nečekaném vyhazovu z práce stane takovým klíčovým životním okamžikem chvíle, kdy jí ujede - nebo neujede - metro. Řeklo by se: taková hloupost! Jenomže její život se rázem začne ubírat dvěma zcela odlišnými směry. A my máme tu neopakovatelnou šanci být při tom.

V hlavní roli Gwyneth Paltrowová, známá například z filmů Dokonalá vražda, Zamilovaný Shakespeare či nejnovějšího přepisu Dickensových Nadějných vyhlídek. Film vznikl hlavně díky ní, protože si chtěla poměřit síly právě s takovou neobvyklou dvojrolí.

V malé roli Jamesovy matky se objeví Virginia McKennaová, známá u nás především rolí Joy Adamsonové z filmu Volání divočiny.

Peter Howitt je herec, který sedm let marně sháněl peníze na realizaci svého scénáře. Pomohl mu až jeho přítel John Hannah (hraje Jamese, známe ho z filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb, Mumie i z řady televizních filmů - například Vadí nevadí apod.), jehož zásluhou se dostal scénář do rukou Gwyneth Paltrowové.

Napište nám