Jeremy Irons a Genevieve Bujoldová v hlavních rolích psychologického thrilleru o jednovaječných bratrech, do jejichž nerozlučného života vstoupí atraktivní herečka. Kanadský film.
Dále hrají: H. von Palleskeová, B. Gordonová, S. Douglasová aj. Režie: David Cronenberg.
Příliš dokonalá podoba

Psychologický thriller o bratrech Mantlových - identických dvojčatech - natočil proslulý režisér David Cronenberg /Moucha, Crash/ podle románu Bari Woodové a Jacka Geaslanda Dvojčata.

Elliot a Beverly sdílejí ve svém životě všechno. Od vlastní soukromé gynekologické kliniky světového jména až po ženy, jež většinou nerozeznají, s kterým ze dvou bratrů právě tráví večer. Zdá se, že jejich nerozlučitelnost a dvojjediná jednota je neotřesitelná. Až do dne, kdy se na jejich klinice objeví atraktivní herečka Claire. Elliot má přirozeně za to, že Claire bude jen jedním z dalších společně sdílených "potěšení". Claire je však jiná a přirozeně introvertnější a plašší Beverly se do ní zamiluje. To, co v životě normálních lidí bývá pozitivní a potěšitelné, se však v životě identických dvojčat stává pohromou. Beverly hledá cestu, jak se odpojit z bratrské "pupeční šňůry". Vzepřít se přirozenému předurčení však není tak snadné, a tak se Beverlyho zoufalé hledání začne projevovat i na Elliotově životě...

Snímek získal rekordních jedenáct kanadských výročních cen Genie a řadu dalších ocenění, mj. Jeremy Irons ve dvojroli bratrů Mantlových Cenu newyorských filmových kritiků a Genevieve Bujoldová v roli Claire a režisér David Cronenberg Ceny losangeleských filmových kritiků.

Napište nám