Drsná příroda a ještě drsnější muž – tak si Eve svůj život skutečně nepředstavovala. Oliver Reed a Rita Tushinghamová v romanticko-dobrodružném příběhu, odehrávajícím se koncem minulého století v nádherné scenerii kanadské divočiny. Britský film.
Dále hrají: B. Chilcottová, R. Sevenoaks aj. Režie: Sidney Hayers.

Od drsného zálesáka, který si koupí ženu a odvede - v tomto případě lépe řečeno odvleče - ji sebou do divočiny, lze asi těžko očekávat nějaký projev něžnějšího citu. Kdyby ovšem jeho "vyvolenou" byla žena stejného kalibru a razance, asi by si s tou situací dokázala přece jen lépe poradit. Eve je však křehké stvoření, které po drastickém zážitku z dětství oněmělo a které si nedokáže svůj budoucí život po boku tohoto "netvora" představit... Po několika marných pokusech o útěk však pochopí, že jí nezbývá nic jiného, než se smířit s osudem, těžce ovšem snáší Jeanovu neotesanost i kruté přírodní podmínky, jimž je vystavena. Společné soužití však v nich obou pomalu vykřesává zvláštní vztah a citové pouto...

V titulní roli můžeme ještě jednou obdivovat herecké mistrovství Olivera Reeda (nar. 1938), který loni zemřel (v hospůdce na Maltě a se sklenicí v ruce...).

Snímek natočil bývalý střihač a později plodný televizní a filmový režisér Sidney Hayers (nar. 1921), kterýpřed pár měsíci rovněž zemřel.

Napište nám