Svět jim nabízel tolik úžasných dobrodružství, ale byly tak mladé a nezkušené! Minnie Driverová v hlavní roli irského romantického filmu.
Dále hrají: Ch. O’Donnell, G. O’Raweová, S. Burrowsová, C. Firth a další. Režie Pat O’Connor.

První milostná vzplanutí, první lásky, první životní zklamání. To vše v romantickém retrosnímku, natočeném podle románu irské spisovatelky Maeve Binchyové. Příběh trojice mladičkých, sotva dětským střevíčkům odrostlých přítelkyň je zasazen do irského maloměsta konce padesátých let. Vypravěčkou je vtipná a inteligentní Benny, která s odstupem let a lehkým nadhledem líčí osudy své a svých přítelkyň: citlivé Evie i krásné, ale prospěchářské Nan. S jejich přijetím na univerzitu v Dublinu vstupují do jejich života muži, kteří zásadně ovlivní jejich osud, a každá z dívek si zažívá své první citové bouře.

Minnii Driverovou, která patří k nejvýraznějším mladým britským herečkám, jsme zatím viděli např. ve filmech Bůh na útesech, Dobrý Will Hunting, v menší roli v britském seriálu Politikova žena. Na MFF v Karlových Varech získal cenu diváků film Guvernantka, kde hrála hlavní roli.

Chris O´Donnell se k filmu dostal na základě zkušeností s předváděním spotřebního zboží pro prodejní katalogy. Upozornil na sebe zejména rolí studenta v dramatu Vůně ženy (nominace na Zlatý glóbus), d´Artagnana v nové verzi Tří mušketýrů a Robina ve třetím a čtvrtém dílu Batmana.

Colin Firth, všestranný britský herec, je znám např. titulní rolí ve Formanově Valmontovi.

Z jiných snímků téhož režiséra, který většinou čerpá náměty svých filmů z rodného Irska, ČT uvedla například Měsíc na venkově či Oběti osudu.

Napište nám