Lidská hloupost a důvěřivost – jaký to neocenitelný artikl! Britská komedie o tom, kterak zbohatnout ve světě, kde bohatnou jen bohatí.
Hrají: D. Futterman, S. Townsend, K. Beckinsaleová aj. Režie: Stefan Schwartz.

Dá se zbohatnout ve světě, kde platí, že bohatnou jen bohatí? Dylan a Jez, dva okouzlující mládenci, kteří mají za sebou dosti neradostné dětství, strávené v sirotčincích, jsou přesvědčeni, že ano. Jejich cílem je milion liber pro každého - a protože jsou nejen okouzlující, ale i nadaní mimořádným potenciálem na vymýšlení všech možných podvodů a podvůdků, stojí již takřka na prahu svého snu. Vše se ovšem poněkud zkomplikuje, když do jejich života vstoupí Georgie, dívka z dobré rodiny, která rovněž potřebuje spoustu peněz - byť na poněkud jiné účely...

Snímek získal na MFF komedie a humoru v Alpe d´Huez cenu za režii a cenu kritiky, v Sitgesu byl oceněn za režii a nejlepší ženský výkon.

(Originální název (Shooting Fish) je synonymem pro podvody největšího kalibru, podvody takříkajíc geniální, zkrátka podvody, které vešly do dějin. Z jejich rodu je ten, při němž jistý Harry Jelínek, jak známo, prodal Karlštejn. Ve světě je však takovýchto tvrdých kousků zaznamenáno víc než dost. Např. v r.1928 prodal jistý Arthur Ferguson důvěřivým turistům londýnský Big Ben za tisíc liber, Buckinghamský palác za dva tisíce a Nelsonův pomník dokonce za šest tisíc liber! Už o tři roky dříve ovšem prodal hrabě Victor Lustig Eiffelovku do starého železa - a to dokonce dvakrát! A že podvodům tohoto formátu není odzvoněno dodnes, toho důkazem jsou zfalšované videopásky, které měly kompromitovat princeznu Dianu a které jistý britský bulvární list odkoupil od neznámého podvodníka za čtvrt milionu liber!)

Napište nám