Konkurence musí být rychlá a levná. Alain vyrábí padělky luxusních módních značek a chce byznys rozšířit. Nenajde se však někdo rychlejší a levnější?
Režie: Ariel Zeitoun. Scénář: Florence Quentin. Hrají: Gérard Depardieu, Gina Lollobrigida Michel Boujenah, Elsa Zylberstein a další.
XXL

Francouzská komedie XXL je ze světa obchodu, módy a konkurence. Pařížská čtvrť Sentier je plná obchodníků, obchodů, bister a restaurací. Neustále se tam svádí boj o každý metr, o každého zákazníka. Alain Berrebi (Michel Boujenah) spolu se svou sestrou podniká v konfekci. Od svých "konkurentů" – návrhářů nejzvučnějších jmen, přebírá jen ty nejlepší modely, pak vybere látky odpovídající peněžence jeho zákazníků a má svou kolekci hotovou. Berrebi je původem sefardský Žid, jeho snoubenka patří do větve Aškenázů. A tak Berrebi doufá, že mu její otec vyjde vstříc a právě jemu prodá prostory, které tak nutně potřebuje. Do téměř dojednaného obchodu však vstupuje jiná větev přízně – Auvergnan Jean Bourdalou (Gérard Depardieu), který má dvě restaurace a toto by byla vítaná příležitost, jak své aktivity rozšířit. Ostatně o Auvergnanech se tvrdí, že jsou mezi Francouzi nejlepšími obchodníky. To ještě oba rivalové netuší, kde je skryto skutečné nebezpečí konkurence: jsou malí a neuvěřitelně hbití a nepocházejí zrovna z Francie...

Napište nám