Karel Gott v hlavní roli hudebního filmu z roku 1968. Kamera J. Kadaňka. Režie J. Němec

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Karel Gott je nejvýznamnějším českým zpěvákem populární hudby, známý už pět desetiletí, s přívlastkem „Zlatý hlas z Prahy“. Narodil se 14. července 1939 v Plzni. V mládí se toužil stát malířem. Když nebyl přijat na UMPRUM, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během učňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. Na pražské státní konzervatoři studoval operní zpěv u prof. Karenina.

V roce 1962 dostal Gott nabídku na angažmá do divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Krátce nato vyhrál pěvec také čtenářskou anketu časopisu Mladý svět Zlatý slavík. V průběhu své více než padesátileté zpěvácké kariéry zvítězil Karel Gott v této anketě 40krát.

Po odchodu ze Semaforu založil se svými novými spolupracovníky, bratry Štaidlovými (textařem a skladatelem), vlastní divadelní scénu Apollo a stal se její hlavní hvězdou. Z té doby také existuje tento televizní film scenáristy a režiséra Jana Němce. Zde uvidíte českého Zlatého slavíka před více než půlstoletím, jak zpívá písně: Nech mě spát, Červená rakev, Duj, duj, Tichý kout, Amor, Čas růží, Slunce a já.

Karel Gott
zpěvák

Karel Gott

* 14. 7. 1939

† 1. 10. 2019


Stopáž21 minut
Rok výroby 1968
 ST čb 4:3
ŽánrHudba