Jedna dcera v nesnázích a dva potenciální otcové připraveni na záchranu. Komu z nich se ale podaří porazit ruskou mafii, před níž dívka utíká?
Režie: Patrice Leconte. Scénář: Patrice Leconte, Bruno Tardon. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Alain Delon, Vanessa Paradis, Alexandr Jakovlev a další.
Poloviční šance

Výborný thriller a ještě lepší komedie. Oba žánry se dokonale mísí ve filmu režiséra Patrice Leconta Poloviční šance, kde se po sedmadvaceti letech, po snímku Borsalino, sešli Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Film se tak stal důstojným připomenutím jejich herecké a v neposlední řadě i kaskadérské kariéry; po scenáristické i režijní stránce je působivým holdem dvěma zářivým osobnostem francouzské kinematografie.

Alice se dostala do vězení díky své životní vášni – luxusním autům, která ukradne, projede se v nich a pak je nechá spořádaně stát. Měsíc po smrti své matky dostane kazetu, ve které se jí matka svěří, že se ve svém mládí zamilovala do dvou mužů najednou, každý z nich tedy má poloviční šanci, že byl otcem její dcery. Po propuštění z vězení Alice postupně navštíví majitele autobazaru Léa Brassaca, bývalého legionáře, a zámožného lupiče klenotů Juliena Vignala. V první chvíli se oba brání, ale zakrátko je posedne otcovská láska, žárlivost a řevnivost. Alice je mladá a krásná, a tak netrvá dlouho a přivolá řadu problémů. Potíž je v tom, že se dostane do sporu zrovna s ruskou mafií, která se snaží ovládnout celou Francouzskou riviéru. Oba „hoši“ si tedy připomenou staré dobré časy, kdy používali svou sílu, dobrou mušku, odvahu a kdy se často velmi dobře bavili.

Režie: Patrice Leconte. Scénář: Patrice Leconte, Bruno Tardon. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Alain Delon, Vanessa Paradis, Alexandr Jakovlev a další.

Napište nám