V městečku, kde se nic neděje, se všechno točí kolem něho. Paul Newman v hlavní roli amerického dramatu oceněného Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně.
Dále hrají: J. Tandyová, B. Willis, M. Griffithová, D. Walsh a další. Scénář a režie Robert Benton.

Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem...

Film natočený podle románu Richarda Russoa je příběhem o lásce, toleranci a naději, které by neměly chybět v žádném životě. Režisér Robert Benton (Kramerová versus Kramer, Místa v srdci, Nadine, Billy Bathgate) o něm řekl, že "je také působivým příkladem, jak rozumné bláznovství může mít léčivé účinky".

Hlavní postavu ztělesnil Paul Newman (Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid, Život a doba soudce Roy Beana, Podraz, Harry a syn). Za svůj herecký výkon v roli Sullyho získal řadu významných ocenění (například Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně roce 1994).

Napište nám