Není lehké nechat odjet nemocného syna s tajemnou přítelkyní někam do neznáma. To nejhorší však teprve přijde. Brigitte Fosseyová jako milující matka v kanadském psychologickém thrilleru.
Dále hrají: M. Rozé, M. Tifoová, D. La Haye, G. Arcand a další. Režie: Claude Gagnon.

Když se děti začnou cítit dospělé, těžko jim bránit, aby dělaly, co chtějí. A to i když jde o syna, který od dětství trpí hemofilií a je HIV pozitivní. Veronique se musí smířit s tím, že Thomas má tajemnou přítelkyni, která ho pozvala na opuštěný kanadský ostrůvek. Oba jsou si velmi blízcí a Veronique věří, že tam Thomas aspoň na chvíli zapomene na fakt, že pomalu umírá. Přemůže svou touhu jet s ním a zůstává v Paříži. Ne však nadlouho. Jednoho dne přichází podivný anonymní dopis, který ji naléhavě volá do Kanady. To Veronique ještě netuší, že situace může být daleko horší, než se jí zdá teď....

V hlavní roli matky 21letého syna uvidíme známou francouzskou herečku Brigitte Foseyovou, jejíž tvář si nejvýrazněji pamatujeme ze seriálu Zámek Oliviérů. Výraznou protihráčkou je jí kanadská herečka Marie Tifoová, kterou jsme měli možnost vidět např. ve filmu Jsi krásná, Jeanne.

Napište nám