Není alergie jako alergie. Kim Basingerová a Bruce Willis v hlavních rolích americké komedie o alkoholickém opojení, které skončí manželstvím.
Dále hrají: J. Larroquette, W. Daniels, G. Coe, M. Blum, P. Hartman. Režie: Blake Edwards.

Americký režisér Blake Edwards je proslulý především svými komediemi. Za všechny stačí připomenout mimořádně úspěšnou sérii o Růžovém panterovi, v níž nezapomenutelnou roli popleteného komisaře Clouseaua ztělesnil Peter Sellers. Film Schůzka naslepo nezapře režisérův rukopis. Sice tu nechybí verbální přestřelky, ale důraz je přece jen kladen na situační, fyzický humor. Dochází tu k bláznivým automobilovým honičkám, demolují se vozidla i oblečení a nechybí ani Edwardsovy oblíbené pády do bazénů.

V hlavní úloze poněkud roztržitého Waltera Davise ve filmu debutoval Bruce Willis, do té doby známý jako jeden z ústředních představitelů úspěšného kriminálního seriálu Moonlighting (Cena Emmy 1987). Přesněji řečeno, je to jeho oficiální filmový debut. Filmoví znalci a historici dobře vědí, že Willis se už předtím mihl (doslova) ve dvou filmech - První smrtelný hřích (1980), který byl před časem vysílán v ČT, a Rozsudek (1982), který zase známe z našich kin. Willis ve Schůzce naslepo prokázal nejen komické vlohy ale i chlapecký šarm a charisma, nezbytné pro budoucí filmovou hvězdu. Tu pravou parketu však nalezl až ve své třetí velké filmové roli, jíž se stal nezdolný policista John McClane ve Smrtonosné pasti (1988). Zbytek už je všem známá historie. Bruce Willis dodneška patří mezi největší hvězdy chlapských akčních filmů.

Jeho partnerkou ve Schůzce naslepo je Kim Basingerová, sexuální symbol 80. let, především díky hlavní úloze v proslulém snímku 9 1/2 týdne (1985). K jejímu herectví či neherectví se vždy ozývaly výhrady, které rozptýlila až pozoruhodným ztvárněním vedlejší postavy prostitutky Lynn v adaptaci kriminálního románu Jamese Ellroye L.A. - Přísně tajné (1997), za niž dostala Oscara. Postava Nadi ve Schůzce naslepo jakoby vypadla z bláznivých komedií 30. let a Basingerová jí dodala patřičnou šťávu.

Zbytek hereckého obsazení má za úkol nahrávat hlavním představitelům a činí tak s potřebnou profesionalitou - zejména komik John Larroquette v úloze sveřepého násilníka Davida, William Daniels v roli jeho otce a anglický komik Graham Stark, který tu dokonalým způsobem vystřihl jednoho ze svých nesčetných anglických sluhů.

Napište nám