To, co vidíš, nemusí být skutečnost. Americká komedie.
Hrají: M. Modine, C. Keenerová, M. Caulfield, D. Hannahová, E. Berkleyová, M. Thomasová, Ch. Lloyd a K. Turnerová. Scénář a režie: Tom DiCillo.

Joe a Mary spolu žijí už šest let, aniž by svůj vztah zpečetili manželským slibem. Joe je rádobyherec živící se častěji jako číšník a Mary pravidelně líčí modelky před fotografováním. Joeův nejlepší přítel Bob získal roli v plytkém televizním seriálu a neustále touží po pravé přírodní blondýnce. Jako by tato „choroba“ byla přenosná i na další muže. Nejspíše proto se Joe ve svých tajných představách vidí po boku krásné

blondýnky a občas zapomíná na ženu, s níž sdílí stejný byt… Za scénářem a režií parodicky laděného příběhu stojí Tom DiCillo – nápaditý divadelní a filmový tvůrce, jenž napsal několik divadelních her, které sám režíroval a také v nich hrál. Začínal jako kameraman Jima Jarmusche a dalších nezávislých režisérů. Po svém celovečerním režijním debutu Johnny Suede natočil úspěšné komedie Život v oblouznění, Život v sedmém nebi, jeho nejnovější snímek se jmenuje Bouchači a bouchačky. V případě Opravdové blondýnky Tom DiCillo natočil velmi chytrý, trefný a kousavý film. Namíchal do něj řadu velmi trefných postřehů: až k absurdnosti dovedené výjevy z partnerského soužití i náhodných známostí, ale také satiricky zesměšněnou řemeslnou filmařinu (ať již jde o hloupé reklamy, anebo tak oblíbené televizní „mýdlové opery"). Hlavní role vytvářejí Matthew Modine (Joe), Catherine Keenerová (Mary) a Maxwell Caulfield (Bob).

Hrají: M. Modine, C. Keenerová, M. Caulfield, D. Hannahová, E. Berkleyová, M. Thomasová, Ch. Lloyd a K. Turnerová. Scénář a režie: Tom DiCillo.

Napište nám