Láska, touha, žárlivost… a všechno mezi tím. Španělský film.
Hrají: J. Bardem, F. Neriová, L. Rabal, A. Molinaová, J. Sancho a další. Scénář a režie Pedro Almodóvar

Viktor je propuštěn z vězení mnohem dříve za dobré chování. V hlavě má jedinou utkvělou myšlenku: pomstít se dvěma lidem. Davidovi, kvůli němuž byl nespravedlivě obviněn z ublížení na zdraví, a Eleně, která ho kdysi odmítla. David se totiž s Elenou oženil, zatímco Viktor seděl ve vězení. Když Viktor Elenu poznal, byla to drogám propadlá a ztracená holka, která o něj nejevila žádný zájem, on se však do ní beznadějně zamiloval. Ve vězení vystudoval dálkově pedagogickou školu, natrénoval čínská bojová umění a když vyšel ven, zdědil po matce, která zatím zemřela, docela slušné peníze.

Neměl v úmyslu se mstít násilně, možná si jen přál, aby se do něj Elena zamilovala a on ji mohl opustit tak, jak to udělala ona jemu. City a vášeň si však nedají poroučet a zvláště tam, kde se o ně dělí více lidí.

Jeden z posledních filmů slavného španělského režiséra Pedra Almodóvara je opět propletencem lidských vášní, frustrací a podivných náhod osudu tak, jak je umí zamotat jen on. Příběhy několika postav se potkávají a křižují zdánlivě chaoticky, ve skutečnosti však podle neúprosné vnitřní logiky a směřují nevyhnutelně k překvapivému finále. Viktor, Elena, David, jeho bývalý kolega a jeho žena – těchto pět postav Almodóvarovi stačí k rozpoutání kolotoče lásky, touhy a žárlivosti na nejvyšší obrátky.

Hrají: J. Bardem, F. Neriová, L. Rabal, A. Molinaová, J. Sancho a další. Scénář a režie Pedro Almodóvar

Napište nám